SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Reprezentant Kostaryki zmarł podczas biegu. Grał z Polską na mundialu

Reprezentant Kostaryki zmarł podczas biegu. Grał z Polską na mundialu

21.11.2016, godz. 11:22
Ireneusz Jeleń, Gabriel Badilla, Polska - Kostaryka
foto: EAST NEWS

Nic nie wskazywało na taką tragedię. Gabriel Badilla, który niedawno zakończył piłkarską karierę, w weekend wziął udział w biegu na dziesięć kilometrów. Wysportowany mężczyzna nie wytrzymał trudów zawodów i na niedługo przed metą padł na ziemię. Lekarzom nie udało się uratować jego życia i w wieku trzydziestu dwóch lat były reprezentant Kostaryki zmarł.

Gabriel Badilla był jednym z najbardziej znanych piłkarzy w Kostaryce. Swoją przygodę z piłką zakończył dopiero kilka miesięcy temu, a jeszcze w zeszłym roku imponował kibicom postawą w barwach Deportivo Saprissa. Były reprezentant kraju w narodowej drużynie zagrał dwadzieścia pięć meczów. Zdobył w nich jedną bramkę. Polscy kibice mogą pamiętać go ze spotkania sprzed dziesięciu lat. W 2006 roku podczas mistrzostw świata w Niemczech zagrał w Hanowerze przeciwko biało-czerwonym. Wtedy lepsza okazała się nasza reprezentacja, która wygrała 2:1.

W 2013 roku Badilla przeszedł operację serca. Lekarze wybadali na organie guz. Piłkarz szybko wrócił do zdrowia i zawodowego uprawiania sportu. W weekend wziął udział w biegu na dziesięć kilometrów w miejscowości Santa Ana. Zawody zakończyły się tragicznie. Na kilkadziesiąt metrów przed metą 32-latek padł na ziemię i stracił przytomność. Najprawdopodobniej doszło do rozległego zawału serca. Lekarze robili co mogli, żeby uratować znanego sportowca, ale akcja reanimacyjna nie przyniosła oczekiwanego rezultatu i Gabriel Badilla zmarł.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: