SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Reprezentant Panamy został zastrzelony na ulicy!

Reprezentant Panamy został zastrzelony na ulicy!

16.04.2017, godz. 15:00
Henriquez
foto: Twitter

75-krotny reprezentant Panamy, Amilcar Henriquez został zastrzelony na ulicy jednego z najbardziej niebezpiecznych miast tego kraju - Colon. W pobliżu domu piłkarza otworzono ogień. Łącznie postrzelono trzy osoby, zawodnik zmarł w szpitalu, a pozostała dwójka walczy o życie. Motywy zbrodni nie są jasne. Najprawdopodobniej chodzi o porachunki gangów narkotykowych.

Według relacji świadków w pobliżu domu Henriqueza zaparkował czerwony Nissan, z którego wysiadł mężczyzna. Napastnik zaczął strzelać do piłkarza i jego dwóch towarzyszy. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Panamski piłkarz Arabe Unido trafił do szpitala, gdzie lekarzom nie udało się go uratować. Jego koledzy, którzy także zostali postrzeleni, walczą o życie. Przyczyny tej makabry nie są znane. Wszystko wskazuje na to, że była to kwestia porachunków pomiędzy kartelami narkotykowymi.

Amilcar Henriquez był 33-letnim reprezentantem Panamy. W barwach drużyny narodowej walczył o udział w mistrzostwach świata 2018 w Rosji. Parę tygodni temu rozegrał kilkanaście minut w zremisowanym spotkaniu kwalifikacji przeciwko Stanom Zjednoczonym. Aktualnie Panama zajmuje trzecie miejsce, które daje awans na mundial.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: