SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Rewolucja w piłce nożnej? Mecz może trwać zaledwie 60 minut!

Rewolucja w piłce nożnej? Mecz może trwać zaledwie 60 minut!

17.06.2017, godz. 17:10
Manchester City, Premier League
foto: Eastnews

Międzynarodowa Rada Piłkarska zaproponowała rewolucyjne zmiany w piłce nożnej! Organizacja chce, by mecze piłkarskie trwały tylko 60 minut, a zegar podczas spotkań był zatrzymywany. Takie rozwiązania pomogłyby wyeliminować zjawisko gry na czas. Jak podaje „The Times” IFAB opracowało też kilka innych radykalnych propozycji.

David Elleray, dyrektor techniczny IFAB i były sędzia Premier League opracował dokument, który ma poprawić zachowanie piłkarzy i sędziów. Jego propozycje mają ograniczyć możliwości grania na czas. IFAB proponuje w tej kwestii zatrzymywanie zegara i skrócenie czasu gry do 60 minut.

Kolejną zmianą miałby być sposób wykonywania rzutów wolnych i rzutów rożnych. Zawodnicy nie musieliby podawać do kolegów, a mogliby sami wznawiać grę, na przykład prowadzeniem piłki. Rewolucyjną ofertą jest też propozycja zmiany systemu wykonywania rzutów karnych. Po obronionym strzale z jedenastu metrów sędzia miałby dyktować aut bramkowy. To oznaczałoby koniec dobijania rzutów karnych.

Zmiany wydają się rewolucyjne i trudno sobie wyobrazić, aby w całości zostały uwzględnione. Możliwe jednak, że wskażą piłkarskim organizacjom kierunek, w jakim futbol powinien zmierzać.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: