SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Rigobert Song walczy o życie w szpitalu Samuel Eto'o wspiera kameruńską legendę

Rigobert Song walczy o życie w szpitalu Samuel Eto'o wspiera kameruńską legendę

03.10.2016, godz. 14:21
Rigobert Song, reprezentacja Kamerunu
foto: EAST NEWS

Rigobert Song przez lata stanowił o sile reprezentacji Kamerunu i klubów z Premier League. Legendarny obrońca drużyny narodowej trafił do szpitala i w wieku czterdziestu lat musi stoczyć najważniejszą walkę - tę o życie. Stan Songa jest bardzo poważny. Wsparcia udzielają kolejni piłkarze znani na całym świecie.

Rigobert Song jest jednym z najlepszych piłkarzy reprezentacji Kamerunu w historii. Czterdziestoletni obrońca zagrał w drużynie narodowej sto trzydzieści siedem razy. Występował także w klubach z europejskiej czołówki - między innymi w Liverpoolu czy Galatasaray Stambuł. Obecnie przebywa w szpitalu, gdzie walczy o życie. Lekarze wykryli u niego tętniaka mózgu i jego stan określają jako krytyczny. Wsparcia Songowi udzielił kolega z czasów gry w kadrze Samuel Eto'o. "Życzę ci dużo odwagi i szybkiego powrotu do zdrowia wielki bracie" - napisał na Twitterze były piłkarz FC Barcelona.

W ślad snajpera poszli inni znani na całym świecie piłkarze. Rigobert Song i jego rodzina ciepłe słowa usłyszeli od Jamie'ego Carraghera, Stana Collymore'a i Robbie'ego Fowlera. Po zakończeniu kariery piłkarskiej defensor został przy futbolu. W 2015 roku został nominowany na stanowisko selekcjonera reprezentacji Czadu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: