Sport piłka nożna piłka nożna Roma - Napoli 1:2. Zbyt późna pobudka gospodarzy

Roma - Napoli 1:2. Zbyt późna pobudka gospodarzy

04.03.2017, godz. 16:14
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Mecz drugiej z trzecią drużyną Serie A był rozgrywany w dobrym tempie, a kibice zobaczyli kilka ładnych akcji i ciekawych zagrań. Ostatecznie dość niespodziewanie zwyciężyli goście, którzy przez większą część spotkania byli stroną dominującą. Roma przebudziła się dopiero w ostatnich minutach. Wtedy już było za późno, by myśleć choćby o remisie.

Obie drużyny bały się zdecydowanie zaatakować od pierwszych minut. Gra toczyła się w środkowej strefie, a piłkarzom brakowało dokładności. Goście nie zamierzali dać Romie ostrzeżenia i swoją pierwszą akcję zamienili na bramkę. W 26. minucie prostopadłą piłką popisał się Marek Hamsik i oko w oko z Wojciechem Szczęsnym stanął Dries Mertens. Belg spokojnie pokonał bramkarza gospodarzy i było 1:0. Bramka mocno zaskoczyła piłkarzy ze stolicy Włoch, którzy nie mogli znaleźć sposobu na defensywę Napoli. Jeszcze przed przerwą Napoli powtórzyło bramkową akcję i znów piłka wylądowała w siatce. Gościom na radość nie pozwolił jednak sędzia, który dopatrzył się wcześniej faulu. Do przerwy lepsze było Napoli.

W drugiej połowie długo nic się nie zmieniało. Goście dołożyli kolejnego gola i znów zrobił to Mertens. Długo kontrolowali mecz i nie pozwalali Romie na zbyt wiele. Gospodarze zaś nie przejawiali wielkiej ochoty do gry i odrabiania wyniku. Wszystko zmieniło się w 89. minucie. Wtedy kontaktową bramkę zdobył Kevin Strootman i  Roma rzuciła się desperacko do odrabiania strat. Sędzia doliczył pięć minut i Rzymianie mieli swoje okazje do zdobycia gola, ale cuda w bramce wyczyniał Pepe Reina. To dzięki niemu Napoli dowiozło zwycięstwo do końca i zwyciężyło 2:1.

AS Roma - SSC Napoli 1:2 (0:1)

Bramki: Strootman 89 - Mertens 26, 50

Żółte kartki: Manolas, De Rossi, Perotti - Rog, Ghoulam

Roma: Szczęsny - Ruediger, Manolas, Fazio (53. Peres), Jesus - Perotti, Strootman, De Rossi (79. Paredes), Nainggolan, El Shaarawy (53. Salah) - Dzeko

Napoli: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Callejon, Rog, Jorginho (66. Diawara), Hamsik (79. Milik), Insigne - Mertens (75. Zieliński)

False 3124 False 1 2017-03-04 14:45:00 True 30
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora