SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Sąd skazał piłkarza PSG. Dwa miesiące więzienia za napaść na funkcjonariusza

Sąd skazał piłkarza PSG. Dwa miesiące więzienia za napaść na funkcjonariusza

26.09.2016, godz. 18:00
Serge Aurier, Paris Saint-Germain
foto: EAST NEWS

Piłkarz Paris Saint-Germain Serge Aurier opuścił w poniedziałek paryski sąd z wyraźnie smutną miną. W maju miał dopuścić się napaści na funkcjonariusza policji i został po tym niezwłocznie aresztowany. Wyrok jaki usłyszał może złamać jego sportową karierę. Jeśli kara nie zostanie zmieniona, to Iworyjczyk dwa miesiące spędzi w więzieniu.

Wszystko zaczęło się dość niewinnie. Serge Aurier pod koniec maja opuścił jeden z paryskich klubów nocnych i wsiadł do samochodu. Niedługo potem został zatrzymany do kontroli przez policjanta. To wtedy Iworyjczyk miał dopuścić się napadu na funkcjonariusza. Sam piłkarz do zarzutów się nie przyznał. Próbował nawet odwrócić kota ogonem i oskarżyć policjanta o przemoc. Sąd, jak łatwo się domyślić, przychylił się jednak do wersji stróża prawa i w poniedziałek wymierzył piłkarzowi Paris Saint-Germain wyrok.

23-latek ma spędzić w więzieniu dwa miesiące. Może jednak nie będzie tak źle, ponieważ kara może zostać zmieniona na grzywnę. Oprócz tego budżet domowy piłkarza zostanie uszczuplony o 600 euro na rzecz zadośćuczynienia policjantowi. Musi także uiścić opłatę za koszty sądowe - 1500 euro. Choć Aurier może uniknąć więzienia, to prawdopodobnie wyleci z PSG. Tym bardziej, że raz już podpadł władzom klubu, gdy krytykował byłego już trenera paryżan Laurenta Blanca.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: