SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Samolot z piłkarzami z Brazylii rozbił się w kolumbijskich górach!

Samolot z piłkarzami z Brazylii rozbił się w kolumbijskich górach!

29.11.2016, godz. 07:57
Samolot Lufthansa
Samolot linii Lufthansa (zdjęcie poglądowe) foto: SHUTTERSTOCK

Do tragedii doszło w kolumbijskich górach, niedaleko miasta Medellin. Właśnie tam brazylijska drużyna Chapecoense miała zagrać z Atletico Nacional w ramach pucharu klubowego Ameryki Południowej. Nieopodal miejsca lądowania samolot z piłkarzami na pokładzie zniknął z radarów. Jak się później okazało rozbił się na górzystym terenie.

O tragedii wciąż wiele nie wiadomo. Pewnym jest, że na pokładzie czarterowego samolotu, który wystartował z Boliwii, było siedemdziesięciu dwóch pasażerów, w tym piłkarze i członkowie sztabu brazylijskiego Chapecoense. Choć do rozbicia maszyny doszło w górach, to niektóre informacje mówią, że kilku podróżnych uszło z życiem. Władze lotniska w Medellin potwierdziły informację, że samolotem lecieli piłkarze, ale o ewentualnych ocalałych wypowiedziały się ostrożnie. "Najwyraźniej ktoś przeżył" - napisano.

Do katastrofy maszyny o numerze CP2933 doszło około godziny 5 rano czasu kolumbijskiego. Głos w tej sprawie zabrał burmistrz Federico Gutierrez. - Doszło do tragedii na wielką skalę. Mamy nadzieję i wierzymy w to, że ktoś przeżył - stwierdził ze smutkiem w głosie. Mecz Chapecoense z Atletico Nacional rzecz jasna został odwołany.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: