SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Schweinsteiger odkrywa Amerykę. Lider Chicago Fire wpadł na mecz baseballa

Schweinsteiger odkrywa Amerykę. Lider Chicago Fire wpadł na mecz baseballa

05.05.2017, godz. 21:23
Bastian Schweinsteiger
Bastian Schweinsteiger foto: EAST NEWS

Bastian Schweinsteiger to największa gwiazda Chicago Fire. Niemiec do Stanów Zjednoczonych przeniósł się przed dwoma miesiącami. Mistrz świata ma pomóc "Strażakom" w mistrzostwach MLS. Poza boiskiem Bastian Schweinsteiger jest aktywny medialnie, pokazuje się przy okazji różnych wydarzeń sportowych. Ostatnio wybrał się na spotkanie zespołu Chicago Cubs, który w ubiegłym roku zdobył mistrzostwo w lidze baseballu.

Wprawdzie do Ameryki przeprowadził się w marcu, ale mimo tak krótkiego pobytu już zdążył zawitać na kilka obiektów. Był na meczu NHL, gdzie oglądał w akcji hokeistów Chicago Blackhawks. Podziwiał grę koszykarzy Chicago Bulls, a ostatnio obecny był na stadionie Wrigley Field obserwując Chicago Cubs (mistrz 2016) w starciu z Philadelphia Phillies. Towarzyszyła mu małżonka, była serbska gwiazda tenisa Ana Ivanović oraz koledzy z zespołu Dax McCarty i Drew Conner.

Przed spotkaniem Schweinsteiger symbolicznie rzucił pierwszą piłkę. Przygotowywał się do tego podczas treningu "Strażaków", gdy ćwiczył rzuty i chwyty piłki wspólnie z Daxem McCartym. Podczas wizyty Niemiec miał okazję porozmawiać z legendą baseballu Rynem Sandbergiem. Na pamiątkę Schweinsteiger i jego żona dostali pamiątkowe koszulki Chicago Cubs z numerem 31 i swoimi nazwiskami.

W Chicago Fire Schweinsteiger zagrał w pięciu meczach (444 minuty), w których strzelił dwa gole. W kwietniu pokonał bramkarzy Montreal Impact i New England Revolution. 7 maja "Strażacy" zagrają na wyjeździe z Los Angeles Galaxy. Po 8. kolejkach Chicago Fire zajmuje w Konferencji Wschodniej dopiero siódme miejsce, które nie zapewnia promocji do fazy play-off.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: