SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna SKA Chabarowsk w rosyjskiej elicie. Podróż na "derby" zajmie trzy dni!

SKA Chabarowsk w rosyjskiej elicie. Podróż na "derby" zajmie trzy dni!

01.06.2017, godz. 10:17
SKA Chabarowsk w Primier Lidze
foto: Google Maps

"Rosja to stan umysłu" - takie zdanie w Internecie można przeczytać bardzo często. Najczęściej pojawia się ono pod filmikami z wyczynów amatorskich "kaskaderów". Tym razem chodzi jednak o coś zupełnie innego. Rosja jest prawie pięćdziesiąt pięć razy większa od Polski. To rodzi pewne problemy logistyczne, również w sporcie. Do elity właśnie awansowała drużyna SKA Chabarowsk. Na najbliższy mecz piłkarze tego zespołu będą musieli przemierzyć 6,5 tysiąca kilometrów!

SKA Chabarowsk awans do Priemjer-Ligi wywalczyło po barażowej batalii z Orenburgiem. Stało się to wbrew modłom pozostałych drużyn występujących w elicie. W najwyższej klasie rozgrywkowej występują aż trzy kluby z Moskwy. Piłkarze ze stolicy mocno kibicowali więc przegranym, ponieważ do Orenburga musieliby pokonać "zaledwie" 1500 kilometrów. Natomiast Chabarowsk oddalony jest od głównej rosyjskiej metropolii o... 8000 kilometrów! Nie tylko dla zespołów z Moskwy awans SKA jest fatalną wiadomością. Pozostałe ekipy również będą musiały mocno się natrudzić - beniaminek to jedyny zespół ze wschodu kraju.

O ile dla innych drużyn podróż do Chabarowska będzie jednorazowym wypadem, o tyle zawodnicy ekipy świętującej awans co chwilę będą musieli zmieniać strefę czasową. Najbliższy przeciwnik SKA z Jekaterynburga swoje spotkania rozgrywa w odległości 6500 kilometrów. Najdalszy - w Petersburgu czyli 8755 kilometrów. Piłkarze beniaminka na spotkania podróżować będą samolotami, ale z pewnością znajdą się zagorzali kibice, którzy wybiorą samochody. Na "derbową" rywalizację fani drogami podróżować będą więc trzy dni. Do Petersburga dojadą w ponad cztery! Dla porównania odległość z Warszawy do Nowego Jorku wynosi 6864 kilometry. Zawodnicy SKA Chabarowsk w ciągu sezonu pokonają 210 tysięcy kilometrów, czyli pięć razy okrążą Ziemię. Podróżnicy, ahoj przygodo!

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: