SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna SKANDAL w Czechach! Seksistowskie zachowanie piłkarzy względem sędzi

SKANDAL w Czechach! Seksistowskie zachowanie piłkarzy względem sędzi

04.10.2016, godz. 16:07
1 mecz - 6 w prokuraturze
foto: Jupiterimages

Takiej afery w czeskiej piłce nie było od bardzo dawna. Wszystko przez internetowe wpisy Lukasa Vachy i Tomasa Koubka ze Sparty Praga. Piłkarze nie mogli pogodzić się z decyzją pani sędzi asystentki i postanowili obrazić ją w sieci. Ich seksistowskie wpisy szybko wywołały lawinę niepochlebnych komentarzy, a po jakimś czasie zawodnicy zdecydowali się przeprosić.

Cała afera zaczęła się od błędu pani Lucie Ratajovej, która w niedzielę na linii sędziowała spotkanie Sparty Praga ze Zbrojovką Brno. W doliczonym czasie gry sędzia nie zauważyła pozycji spalonej jednego z rywali 12-krotnych mistrzów kraju, a chwilę później zespół ze stolicy stracił gola na 3:3 i oddał bardzo ważne dwa punkty. Po rywalizacji nie wytrzymali Lukas Vacha i Tomas Koubek. Obaj zamieścili w Internecie bardzo niepochlebne opinie na temat Ratajovej, które uznano z miejsca za seksistowskie.

"Do garów" - napisał na Twitterze pierwszy z nich. Drugi wcale nie był łaskawszy dla pani arbiter. "Cały kraj widział, że tam był spalony. Moim zdaniem kobiety powinny zostać w kuchni, a nie decydować o meczach piłkarskich" - skwitował bramkarz. Internet bardzo szybko skrytykował słowa piłkarzy. Ci nie mogli zachować się inaczej, jak tylko przeprosić rozjemczynie. Surowej kary od federacji z pewnością jednak nie unikną.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: