SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna ŚLĄSK - LEGIA, FINAŁ PUCHARU POLSKI. Chcą zdobyć puchar dla dzieci

ŚLĄSK - LEGIA, FINAŁ PUCHARU POLSKI. Chcą zdobyć puchar dla dzieci

02.05.2013, godz. 04:00
Śląsk Wrocław kibice
foto: EAST NEWS

Piłkarze Śląska Wrocław w oryginalny sposób przygotowywali się do finału Pucharu Polski. Zagrali w specjalnym filmie telewizji Orange Sport, w którym zamiast zawodników wystąpiły... ich dzieci.

- To był pomysł dziewczyny Mateusza Cetnarskiego - zdradza kapitan Śląska Sebastian Mila (31 l.). - Nasze dzieciaki przez chwilę mogły się poczuć jak zawodowi piłkarze. To była zabawa, ale dzieciakom sprawiło to wiele radości. Było kilka śmiesznych scen, jak choćby ta, gdy syn Piotra Ćwielonga Kacper udziela wywiadu i nagle, stojąc przed kamerą, pyta się ojca: "Tato, a na jakiej ty pozycji grasz?". Poza tym żaden z chłopaków nie chciał trzymać się z dziewczynkami za ręce. Moja Michalinka była maskotką. Jak ktoś płakał, to pocieszała. Mieliśmy jedną piłkę, a każde dziecko chciało mieć ją dla siebie - kończy lider wrocławskiej drużyny.

Piłkarze mistrza Polski do finału z Legią przystępują po wstydliwej porażce 0:4 z Zagłębiem Lubin.

- Trzeba było szybko się wziąć w garść, a nie rozpamiętywać wpadkę - twierdzi lider Śląska. - Zawsze jest tak, że jak się coś pali, to biegniemy do mamy. U nas jest tak, że siadamy na odnowie i rozmawiamy o tym, co zepsuliśmy, i zastanawiamy się, jak to naprawić. Właśnie w ten sposób lizaliśmy rany po Zagłębiu. Zresztą w trudnych momentach zawsze tak robimy i to w naszym przypadku przynosiło efekty. Głowy mamy wyczyszczone i jesteśmy gotowi na Legię. Bo finał to dla nas niepowtarzalna szansa, aby zapisać się w historii. Byliśmy już wicemistrzem i mistrzem kraju. W kolekcji brakuje nam już tylko Pucharu Polski - podkreśla.

autor: Marcin Szczepański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: