SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Szaleństwo! Kupią Neymara za półtora MILIARDA

Szaleństwo! Kupią Neymara za półtora MILIARDA

21.07.2017, godz. 20:23
Neymar - FC Barcelona
Neymar - FC Barcelona foto: EAST NEWS

Piłkarski świat mówi teraz tylko o tym: Neymar (25 l.) jest bardzo bliski opuszczenia Barcelony i przejścia do PSG. Cała operacja ma kosztować szejków sponsorujących paryski klub aż 1,5 miliarda złotych! To będzie absolutny finansowy rekord jeśli chodzi o historię transferów.

222 mln euro - taka jest klauzula odejścia Neymara, czyli tyle musi zapłacić PSG, aby Barcelona nie mogła zablokować transferu Brazylijczyka. "Ney" za podpisanie kontraktu ma dostać 100 mln euro premii, a jego ojciec, reprezentujący zawodnika - 40 milionów. W sumie to daje 362 miliony euro, czyli ponad 1,5 miliarda złotych. Roczna pensja nowej gwiazdy PSG ma wynieść 30 mln euro netto, a z bonusami nawet 40 mln. W tym momencie Neymar zarabia w Barcelonie, po niedawnej podwyżce, 15 mln euro netto. A szejkowie do ogromnych pieniędzy zamierzają dorzucić prywatny samolot tylko do jego dyspozycji i budowę sieci hoteli "Neymar", z których Brazylijczyk miałby zagwarantowaną część wpływów.

Kibice Barcelony wciąż się łudzą, że do transferu jednak nie dojdzie, gwiazdy na czele z Luisem Suarezem namawiają go do pozostania, ale brazylijskie i katalońskie media nie pozostawiają wątpliwości: "Neymar na 95 proc. zostanie piłkarzem PSG" - taką informację przekazało Radio Catalunya, mające z reguły dobre newsy na temat Barcelony. Powodem transferu, poza oczywiście kasą, ma być chęć wyjścia z cienia Messiego i. samotność w szatni katalońskiego klubu. Po odejściu kilku rodaków (między innymi Daniego Alvesa) Neymar czuje się tam podobno osamotniony. Dochodzą do tego problemy z hiszpańską prokuraturą, która od kilku lat tropi nieprawidłowości przy jego transferze z Santosu. Te wszystkie powody mają dać w rezultacie najwyższy transfer w historii futbolu.

Źródło: X-NEWS
autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: