SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Szef UEFA o serbskich kibicach: Oni nie mogą wchodzić na stadiony! [WIDEO]

Szef UEFA o serbskich kibicach: Oni nie mogą wchodzić na stadiony! [WIDEO]

02.04.2017, godz. 13:21
Aleksander Ceferin, UEFA
foto: EAST NEWS

Nie jest tajemnicą, że kibice z Bałkanów uchodzą za jednych z najbardziej niebezpiecznych na świecie. Szczególnie impulsywni wydają się być Serbowie. Zachowaniu tamtejszych fanów bacznie przygląda się już UEFA. Jej szef, Aleksander Ceferin, nie wykluczył, że jeśli serbska federacja nie poradzi sobie z problemem, to zostanie tymczasowo wyrzucona ze struktur.

Aleksander Ceferin otwarcie skrytykował opieszałość działaczy serbskiej federacji. Szef UEFA podkreślił, że na piłkarskich obiektach nie ma miejsca na rasistowskie przyśpiewki oraz zachowanie, które prowadzi do stadionowych bijatyk. Słoweniec dodał, że oczekuje od Serbów szybkiego działania. - Trzeba powiedzieć jasno, że tacy ludzie po prostu nie mogą wchodzić na stadiony - zaznaczył najważniejszy człowiek w Europejskiej Unii Piłkarskiej.

Ceferin zwrócił uwagę, że rasizm na stadionach staje się na Bałkanach, a w szczególności w Serbii, coraz bardziej powszechny, a organizacja, którą dowodzi nie może pozostawać obojętna na tak karygodne zachowanie. Działacz ze Słowenii zagroził nawet tamtejszej federacji, że może dojść do wykluczenia jej ze struktur UEFA, jeśli nie poradzi sobie z problemem.

Zamieszki na derbach Belgradu:

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: