SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Sześciu trenerów w siedem miesięcy. O co tutaj chodzi?!

Sześciu trenerów w siedem miesięcy. O co tutaj chodzi?!

27.11.2016, godz. 09:42
HNK Sibenik
foto: Facebook

Dość osobliwa sytuacja odbywa się w Chorwacji. Tamtejszy drugoligowiec HNK Sibenik stał się sławny na całą Europę. Nie chodzi o niezwykłe wyniki osiągane przez drużynę, ale decyzje podejmowane przez działaczy. Postanowili oni zatrudnić aż sześciu trenerów w zaledwie siedem miesięcy!

HNK Sibenik jeszcze niedawno grał w chorwackiej ekstraklasie. Teraz drużyna broni się przed spadkiem z drugiej ligi. Symbolem upadku klubu może być zachowanie działaczy. W zaledwie siedem miesięcy doszło do sześciu zmian trenerów. Karuzela zaczęła się w kwietniu, kiedy to zwolniony zstał Mirko Labrović. Kolejny szkoleniowiec - Kresimir Sunara - na stanowisku wytrwał zaledwie pięć tygodni. W czerwcu wygasła umowa jego następny Gorana Tomicia.

Przed startem obecnego sezonu zaufano Ivanovi Kataliniciowi. Już w październiku rozstał się on jednak z Sibenikiem. Piąty szkoleniowiec - Andjelko Godinić - zdołał prowadzić drużynę zaledwie do połowy listopada, a kilka dni temu gorące stanowisko objął Stipe Balajić. Ma on za zadanie przede wszystkim utrzymać ekipę w drugiej lidze. Na razie w rozgrywkach, w których udział bierze dwanaście zespołów, HNK Sibenik plasuje się na dziesiątej lokacie.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: