SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna SZOK w Holandii. Młodzi piłkarze czołowych klubów byli molestowani

SZOK w Holandii. Młodzi piłkarze czołowych klubów byli molestowani

06.05.2017, godz. 18:18
Bramka, piłka nożna
Bramka, piłka nożna foto: internet

Ta historia jest tak smutna, że wydaje się aż nieprawdopodobna. Niestety, w świetle najnowszych doniesień, wydaje się, że miała jednak miejsce. O co chodzi? Kolejni piłkarze, którzy podnosili w młodości swoje umiejętności w czołowych holenderskich klubach, ujawniają, że ich opiekunowie drużyn dopuszczali się molestowania seksualnego podopiecznych. W sprawę zamieszane jest między innymi PSV Eindhoven.

Lawina oskarżeń o pedofilię w holenderskich klubach piłkarskich ruszyła po publikacji w dzienniku "De Volkskrant". Na jego łamach Renald Majoor zdradził, że gdy zaczynał swoją przygodę z futbolem w Vitesse Arnhem, był molestowany seksualnie przez trenera Andre Z. Dzisiaj człowiek, który przeżył tak wielką traumę ma trzydzieści trzy lata i wielkie problemy psychiczne po tym, co przeszedł w młodości. Przygodę z piłką skończył w wieku osiemnastu lat. Z pewnością w rozwoju sportowym nie pomógł mu fakt, że klub wobec szkoleniowca zastosował zaledwie sześciotygodniowe zawieszenie, a później sprawę zamiótł pod dywan.

Zeznania Majoora sprawiły, że inni zawodnicy, z podobnymi przejściami, również zaczęli mówić o tym trudnym okresie. Do tej samej redakcji anonimowo zgłosił się były piłkarz PSV Eindhoven. Przekazał informację, że w latach sześćdziesiątych był molestowany przez swojego trenera i stwierdził, że podobne problemy może mieć wielu innych zawodników. Anonimowy pokrzywdzony miał wówczas zaledwie osiem lat. Sprawę powyższych oskarżeń bardzo poważnie potraktowała holenderska federacja. Poproszono, by wszyscy piłkarze, mający podobne doświadczenia jak najszybciej zgłosili sprawę na policję. W dwóch wyżej wymienionych ruszyło już śledztwo.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: