SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Szok w Islandii. Dzięki piłkarzom rodzi się więcej dzieci

Szok w Islandii. Dzięki piłkarzom rodzi się więcej dzieci

28.03.2017, godz. 19:08
Gudni Johannesson na meczu Francja - Islandia
foto: Twitter

Dokładnie dziewięć miesięcy po historycznym sukcesie reprezentantów Islandii, szpitale w tym kraju odnotowały rekordową liczbę urodzeń. Islandczycy przeżyli we Francji wspaniałą przygodę, którą zakończyli dopiero w ćwierćfinale, a ich kibice mieli wiele powodów do radości. Jak się okazało, celebrowanie zwycięstwa nad Anglią w wielu przypadkach kończyło się w łóżku, a pamiątką po tych mistrzostwach jest rekordowa liczba noworodków.

 

Podczas Euro 2016 reprezentacja Islandii była prawdziwą rewelacją. W grupie zremisowała z Portugalią i Węgrami, a zwycięstwem z Austrią przypieczętowała awans do fazy pucharowej. Tam dokonali niemożliwego, pokonując Anglików 2:1. Było to dokładnie 27 czerwca 2016 roku. Dziewięć miesięcy później islandzkie szpitale odnotowały rekordową liczbę urodzeń. Przypadek?

Wiele wskazuje na to, że nie. Sukcesami narodowej drużyny piłkarskiej żył niemalże każdy obywatel tego malutkiego państwa. Atmosfera, jaką na trybunach tworzyli islandzcy kibice, była niepowtarzalna, a radość po każdym golu i wygranym meczu – unikatowa. Spektakularny awans do ćwierćfinału wielu Islandczyków postanowiło świętować w swoich sypialniach. Owoce tej radości przyszłym na świat dziewięć miesięcy później, znacznie przyczyniając się do wzrostu przyrostu naturalnego w Islandii. Wszystko wskazuje na to, że podczas mistrzostw Europy najlepszą skutecznością popisali się Islandczycy.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: