SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Szymon Marciniak użył powtórki wideo! Podyktował karnego dzięki systemowi VAR

Szymon Marciniak użył powtórki wideo! Podyktował karnego dzięki systemowi VAR

08.06.2017, godz. 12:50
Szymon Marciniak
foto: EAST NEWS

System powtórek wideo VAR (Video Assistant Referee) już niedługo powinien na stałe wejść do futbolu. Na razie jest jeszcze testowany na imprezach niższej rangi, jak chociażby mistrzostwa świata U20. Jeden z półfinałów prowadził Szymon Marciniak. W kluczowej sytuacji skorzystał z powtórki wideo i przyznał rzut karny. "Jedenastka" mogła zadecydować o awansie do finału. Zobaczcie to zdarzenie.

Szymon Marciniak sędziował mecz półfinałowy młodzieżowych mistrzostw świata Urugwaj - Wenezuela. W 48. minucie spotkania skorzystał z technologii VAR. Piłkarz Urugwaju upadł w polu karnym po interwencji rywala, ale polski sędzia uznał, że nie było faulu. Po chwili jednak przerwał grę i podbiegł do linii bocznej. Jeszcze raz obejrzał tę sytuację, tym razem na powtórce wideo - postanowił zmienić swoją decyzję. Dostrzegł kontakt między zawodnikami, za co przyznał Urugwajowi rzut karny.

Wydawało się, że ta "jedenastka" przesądzi o wyniku spotkania, ale Wenezuela zdołała wyrównać w samej końcówce meczu. Piłkarze po remisowej dogrywce walczyli o awans do finału w konkursie rzutów karnych. Lepsza okazał się Wenezuela.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: