SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Tabela I ligi utrzymana! Nie będzie walkowerów przez sprawę Stali Mielec

Tabela I ligi utrzymana! Nie będzie walkowerów przez sprawę Stali Mielec

02.06.2017, godz. 12:29
Nowe logo PZPN
Nowe logo PZPN foto: CYFRASPORT

W ostatnich dniach bardzo głośno mówiło się o Stali Mielec i jej piłkarzu Borisie Milekiciu. Serb grał w barwach ekipy z województwa podkarpackiego bez ważnego prawa do pobytu na terenie Unii Europejskiej. PZPN uznał jednak, że nie jest to wystarczający powód, by karać klub walkowerami. Tym samym protest Miedzi Legnica, która domagała się takiego rozwiązania, został oddalony.

Według Miedzi Legnica Stal Mielec powinna zostać ukarana walkowerami za występy Borisa Milekicia bez ważnego prawa do pobytu na terenie Unii Europejskiej. Po wygaśnięciu dokumentu Serb zagrał dla "Stalówki" siedem razy, również przeciwko ekipie z Dolnego Śląska. Legniczanie po wybuchu afery uznali, że należy złożyć do PZPN protest i zażądać walkowera. W piątek piłkarska centrala ustosunkowała się do wniosku. "Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN odrzuciła, ze względów formalnych, protest klubu Miedź Legnica w sprawie meczu 31. kolejki Nice I ligi Miedź Legnica – Stal Mielec, rozegranego 17 maja 2017 roku" - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie PZPN. Według przepisów protest w sprawie zawodów musi zostać złożony w ciągu 48 godzin po zakończeniu spotkania. Tymczasem Miedź czekała... dwa tygodnie.

Jednocześnie Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że uprawnienie Borisa Milekicia do udziału w pierwszoligowych rozgrywkach zostało wstrzymane. Stal Mielec może także spodziewać się sporych sankcji. Na pewno jednak nie będą to walkowery, więc o ligowy byt ekipa z Podkarpacia może być spokojna. "Z analizy stanu faktycznego sprawy i przepisów związkowych, regulujących przedmiotową kwestię, wynika, iż udział zawodnika w meczach po zakończeniu okresu legalnego pobytu w Polsce nie stanowi podstawy do weryfikacji meczu jako walkower, o ile został on wcześniej uprawniony do gry, na podstawie prawidłowo złożonej dokumentacji, a uprawnienie nie zostało później zawieszone lub wstrzymane" - czytamy w komunikacie piłkarskiej centrali.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: