SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Terek Grozny zmienia nazwę. Będzie nosił imię zmarłego polityka!

Terek Grozny zmienia nazwę. Będzie nosił imię zmarłego polityka!

08.06.2017, godz. 09:22
Terek Grozny stadion
Stadion w Groznym. Dotychczas grali na nim piłkarze Tereka, od teraz klub nazywał się będzie Achmad foto: EAST NEWS

Czeczeński klub Terek Grozny zmienia swoją oficjalną nazwę. Wydaje się, że nigdy nie jest dobrze, gdy polityka miesza się ze sportem. W tym przypadku jednak to kibice ekipy z Groznego chcieli, by ich ukochany zespół grał pod nazwą, czczącą tragicznie zmarłego prezydenta Czeczenii. W związku z tym teraz dopingować będą piłkarzy Achmada Grozny.

Informację o tym, że klub nazywał się będzie Achmad Grozny, przekazał syn Achmada Kadyrowa - Ramzan. Potomek byłego prezydenta obecnie rządzi w Czeczenii i pełni funkcję prezydenta honorowego klubu, który dotychczas znany był jako Terek. Zmiana odbędzie się w blasku chwały - w minionym sezonie ligi rosyjskiej zespół z Czeczenii zajął piąte miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii. Ramzan Kadyrow podkreślił, że prośba o zmianę wyszła od kibiców, dlatego należało ją respektować.

Achmad Kadyrow zginął w maju 2004 roku podczas zamachu na stadionie w Groznym. W trybunę honorową sprawcy wmurowali ładunek, który później eksplodował. Przez lata był najbardziej znanym politykiem Czeczenii. W 1999 roku zaczął otwarcie popierać działania Rosjan i to przyniosło mu kolejne sukcesy. W 2003 roku został prezydentem republiki. Teraz polityczne dziedzictwo ojca stara się kontynuować Ramzan Kadyrow.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: