SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Tragedia w Katowicach. Młody piłkarz GKS-u zadźgany przez chuliganów

Tragedia w Katowicach. Młody piłkarz GKS-u zadźgany przez chuliganów

22.08.2016, godz. 17:07
Znicz
foto: EAST NEWS

GKS i całe Katowice w żałobie i szoku po morderstwie, jakie zostało dokonane w nocy z niedzieli na poniedziałek pod dworcem PKP. W wyniku bójki i kłutych ran w okolicach klatki piersiowej w szpitalu zmarł były piłkarz ekipy ze stolicy województwa śląskiego. Dominik Koszowski miał zaledwie 19 lat i całe życie przed sobą.

Tragedia rozegrała się w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicach dworca PKP w Katowicach. Dominik Koszowski, były piłkarz z akademii GKS Katowice, znalazł się wraz z ojcem w złym miejscu i czasie. 19-latek natknął się na grupkę osób, a między nimi wywiązała się bójka. Mówi się, że zamieszani w całe zajście są pseudokibice jednej ze śląskich drużyn, ale policjanci twierdzą, że na piłkarza trafili przez przypadek. Nie przeszkodziło im to zadać młodemu chłopakowi kolejnych ciosów nożem. W wyniku dwóch ran kłutych w okolicach klatki piersiowej 19-latek zmarł w szpitalu. Ucierpiał także jego ojciec.

"Doszła do nas tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci Dominika Koszowskiego. Koszowski przez wiele lat trenował w młodzieżowych drużynach GKS-u Katowice. – Trafił do nas jako 9-latek. Przez całą swoją przygodę z piłką był związany z GKS-em. Na boisku był zawsze odważny, silny i zdecydowany. Na co dzień był uśmiechnięty, radosny i pozytywnie nastawiony do życia. W czerwcu tego roku zrezygnował z gry w piłkę ze względu na kontuzję – mówi wiceprezes Akademii Piłkarskiej „Młoda GieKSa” Marek Oględziński, w przeszłości trener Dominika. Niedawno Dominik świętował swoje 19. Urodziny. Jego rodzinie oraz wszystkim znajomym składamy najszczersze kondolencje." - można przeczytać w oświadczeniu, jakie pojawiło się na oficjalnej stronie GKS-u Katowice.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: