SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna W Kielcach wybudowano... połowę boiska. Kuriozalna sytuacja w stolicy województwa

W Kielcach wybudowano... połowę boiska. Kuriozalna sytuacja w stolicy województwa

01.11.2016, godz. 12:47
Półboisko w Kielcach
foto: Facebook

W Polsce mówi się, że być w Paryżu i nie zobaczyć Wieży Eiffla, to jak być w Kielcach i nie zostać pobitym. Faktycznie, stolica Gór Świętokrzyskich ma w sobie coś, przez co postrzegana jest nie jako miasto, ale stan umysłu. Dowód temu dały władze jednej ze spółdzielni mieszkaniowych, które wybudowały... połowę boiska piłkarskiego!

Z tak kuriozalną sytuacją nie spotkaliśmy się już dawno. Mieszkańcy kieleckiego osiedla Na Stoku bardzo cieszyli się po głosowaniu na inwestycje pokryte z budżetu obywatelskiego, ponieważ wśród nich było między innymi nowe boisko piłkarskie. Szczególnie radosna była rzecz jasna młodzież z północy stolicy Gór Świętokrzyskich. Można sobie wyobrazić tylko zdziwienie społeczności, gdy okazało się, że przy blokach wybudowano... połowę boiska! Władze spółdzielni tłumaczą to tym, że na drugą część zabrakło po prostu funduszy.

– Bardzo chcieliśmy, by powstało. Mieszkańcy także nas poparli, ale pieniędzy wystarczyło tylko na jedną połowę - wyjaśnił w rozmowie z "Faktem" prezes spółdzielni. - Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pozyskać resztę potrzebnych funduszy - dodał z optymizmem Wojciech Radomski. Na razie jednak cała sytuacja wystawiła władze na pośmiewisko, a zdjęcia z niecodziennej inwestycji szybko obiegły Internet.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: