SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Widzew Łódź rozpętał burzę w Izraelu! Kibice zachowali się KARYGODNIE

Widzew Łódź rozpętał burzę w Izraelu! Kibice zachowali się KARYGODNIE

29.08.2016, godz. 19:19
Po Widzewie zostały zgliszcza
Po Widzewie zostały zgliszcza foto: Super Express

Kibice Widzewa Łódź uchodzą za jednych z najbardziej zaangażowanych w życie swojego ukochanego klubu w Polsce. Nie zawsze jednak zachowują się godnie, szczególnie jeśli chodzi o stosunki z fanami rywala zza miedzy - ŁKS-u. Kilka dni temu fani RTS-u "popisali" się antysemickim zachowaniem, gdy ich odwieczni przeciwnicy obchodzili rocznicę istnienia.

Cała sprawa miała miejsce 19 sierpnia. Wtedy to kibice ŁKS-u Łódź świętowali kolejną rocznicę istnienia klubu. W obchodach jak mogli przeszkadzali fani rywala zza miedzy - Widzewa. I to właśnie zachowanie kibiców RTS-u wywołało prawdziwą burzę w izraelskich mediach. Nie jest tajemnicą, że fani obu łódzkich zespołów nazywają się nawzajem Żydami, co uchodzi w ich slangu za określenie obraźliwe. Kilka dni temu widzewiacy podczas święta odwiecznego rywala spalili kukłę imitującą postać Żyda i wywiesili transparent: "Dziś są Żydów imieniny, niech się palą sk..."

Temat bardzo szybko chwyciły izraelskie media. Dziennik "Jerusalem Post" opisał zachowanie fanów Widzewa jako "szokujące". Całą sprawą zajęła się także łódzka policja. Postępowanie nie toczy się jednak w sprawie nawoływania do nienawiści, a uszkodzenia mienia i nielegalnego odpalenia materiałów pirotechnicznych.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: