SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Wielkie kluby wypowiedzą wojnę FIFA? Na MŚ 2026 może zabraknąć gwiazd

Wielkie kluby wypowiedzą wojnę FIFA? Na MŚ 2026 może zabraknąć gwiazd

25.01.2017, godz. 07:08
Karl-Heinz Rummenigge
foto: EAST NEWS

Decyzja FIFA o tym, że od 2026 na mistrzostwach świata grać będzie czterdzieści osiem drużyn spotkała się z falą krytyki największych globalnego futbolu. Według szefa Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA) Karla Heinza-Rummenigge współpraca ze światową federacją może być niemożliwa. - Wielkie kluby i wielkie ligi mogą w końcu zapytać: czy naprawdę potrzebujemy FIFA i jej dziwnych decyzji - powiedział działacz Bayernu Monachium.

Niemcy to jedni z największych przeciwników rewolucyjnych zmian forsowanych przez FIFA. Naszym zachodnim sąsiadom wybitnie nie podoba się to, że od 2026 roku na mistrzostwach świata grać będzie aż czterdzieści osiem reprezentacji. Według szefa ECA światowa federacja ignoruje zdanie klubów i zachowuje się bardzo lekkomyślnie, patrząc tylko na czubek własnego nosa. - Nie lubię rewolucji, bo zwykle kończą się krwawo. Ale to jest droga do rewolucji. Przekonamy się czy współpraca z FIFA przy powiększonym mundialu jest w ogóle możliwa - podkreślił działacz Bayernu Monachium.

ECA boi się także o interesy klubów. Porozumienie między stowarzyszeniem a FIFA, mówiące o rekompensacie dla drużyn za zwalnianie piłkarzy na mistrzostwa świata obowiązuje tylko do 2022 roku. - Nie jest postanowione co dalej i to dotyka mundialu 2026. Zobaczymy, czy znajdzie się sposób, by dalej współpracować - wyjaśnił Rummenigge.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: