Sport piłka nożna piłka nożna Wielkie strzelanie w Rzymie. Karol Linetty także trafił! [WIDEO]

Wielkie strzelanie w Rzymie. Karol Linetty także trafił! [WIDEO]

07.05.2017, godz. 21:54
Karol Linetty, Polska, reprezentacja Polski, piłka nożna

O tym spotkaniu piłkarze Sampdorii Genua będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. W meczu włoskiej Seria A przegrali na wyjeździe z Lazio Rzym aż 3:7. Na Stadio Olimpico pokazał się pomocnik naszej kadry Karol Linetty. Reprezentant Polski zdobył pierwszą bramkę dla Sampdorii w lidze włoskiej.

W pierwszym składzie Sampdorii wybiegło dwóch Polaków. Na prawej obronie zagrał Bartosz Bereszyński, a w linii pomocy Karol Linetty. Już w 2. minucie Lazio objęło prowadzenie. Bramkę zdobył Balde Diao Keita. Spotkanie ustawiło zdarzenie z 18. minuty, gdy czerwoną kartkę zobaczył Milan Skriniar, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastki nie zmarnował Ciro Immobile. W 32. minucie Karol Linetty zdobył pierwszą bramkę dla Sampdorii. To premierowe trafienie pomocnika reprezentacji Polski w lidze włoskiej, który rozegrał całe spotkanie. Bereszyński został zmieniony w 68. minucie.

Jednak piłkarze Lazio wykorzystali grę w przewadze, bo jeszcze przed przerwą podwyższyli wynik na 5:1, a w drugiej połowie doprowadzili do stanu 7:1. Wprawdzie w końcowce Fabio Quagliarella zmniejszył rozmiary przegranej na 3:7, ale to marne pocieszenie. To dla drużyny z Genui piąty z rzędu mecz bez zwycięstwa. Po 35. kolejkach Sampdoria w Serie A jest na 10. pozycji. Najbliższym jej rywalem będzie 14 maja Chievo Werona. Liderem włoskiej ligi jest Juventus, który wyprzedza Romę, Napoli i Lazio. Z ekstraklasą pożegnało się już Palermo, w którym występuje Thiago Cionek. Klub obrońcy reprezentacji Polski zremisował 1:1 z Cheivo.