SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Wielkie wyróżnienie trenera Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego

Wielkie wyróżnienie trenera Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego

27.03.2017, godz. 18:19
Maurizio Sarri, Stanisław Czerczesow, Napoli - Legia
foto: EAST NEWS

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński mogą mieć poczucie, że w klubie współpracują z prawdziwym fachowcem! Trener Napoli, Maurizio Sarri, został bowiem właśnie wybrany najlepszym szkoleniowcem ubiegłego sezonu we Włoszech. 58-latek zebrał w plebiscycie dwadzieścia pięć z sześćdziesięciu jeden głosów.

Maurizio Sarri dzięki zwycięstwu w plebiscycie przerwał hegemonię trenerów Juventusu. Poprzednie cztery edycje wygrywali bowiem trenerzy "Starej Damy" - trzykrotnie Antonio Conte i raz Massimiliano Allegri. Ten ostatni za sezon 2015/16 znalazł się tuż za plecami trenera Napoli, gromadząc na swoim koncie dwadzieścia dwa głosy. Trzecie miejsce w klasyfikacji zajął Eusebio Di Francesco z Sassuolo z siedmioma głosami.

Zwycięzca plebiscytu nie krył radości po odebraniu pamiątkowej statuetki. - Zazwyczaj odbieranie nagród nie daje wielkiej satysfakcji, często uważane jest za stratę czasu. To wyróżnienie dało mi wiele satysfakcji. Myślę, że jest tak dlatego, iż zostało mi przyznane przez moich kolegów po fachu. Dla mnie, trenera, który pięć lat temu był w Serie C, to coś niesamowitego. Dziękuję Empoli i Napoli oraz Marcello Carliemu i Thomasowi Guintoliemu. Bez nich nie byłbym takim szkoleniowcem, jak teraz - podkreślił Maurizio Sarri.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: