Sport piłka nożna piłka nożna Wigry Suwałki w ćwierćfinale Pucharu Polski. Na rozkładzie pogromca Legii Warszawa

20.09.2016, godz. 22:27
Wigry Suwałki

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Wigry Suwałki wygrały na wyjeździe z Górnikiem Zabrze i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek. Choć to gospodarze byli przeważającą stroną przez dziewięćdziesiąt minut spotkania, to jeden cios przyjezdnych wystarczył, by osiągnąć wielki sukces. Przed Wigrami wielka szansa na awans do półfinału, o który zagrają z trzecioligowcem.

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski Górnik Zabrze sprawił wielką niespodziankę. Legendarny klub, występujący obecnie w I lidze pokonał na własnym stadionie obrońcę tytułu Legię Warszawa 3:2, dzięki czemu zapewnił sobie miejsce wśród szesnastu najlepszych ekip rozgrywek. O awans do ćwierćfinału podopieczni Marcina Brosza musieli powalczyć z Wigrami Suwałki, które w 1/16 finału pokonały Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1.

"Powalczyć" to świetne słowo. We wtorek nikt nogi bowiem nie odstawiał. Choć zabrzanie mieli momentami miażdżącą przewagę, to od dwudziestej czwartej minuty musieli odrabiać straty. Wtedy to Grzegorza Kasprzika pokonał Kamil Zapolnik. Przez niemal siedemdziesiąt minut gospodarze bili głową w mur. Szukali w zasadzie wszystkiego - od koronkowych akcji, przez dośrodkowania, po rozpaczliwe wstrzeliwanie piłki w pole karne Wigier. Nic nie przyniosło skutku, a na domiar złego dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem prowadzenie podwyższyli goście za sprawą Kamila Adamka. To oni zagrają o półfinał Pucharu Polski. W ćwierćfinale to oni będą faworytem. Zmierzą się bowiem z trzecioligowym GKS-em Jastrzębie, który w rzutach karnych rozprawił się z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna.

Górnik Zabrze - Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
Bramki: Zapolnik 24, Adamek 88

Górnik: Grzegorz Kasprzik - Maciej Ambrosiewicz, Adam Danch, Szymon Matuszek, Bartosz Kopacz - Erik Grendel, Armin Cerimagić (67. Igor Angulo), Mariusz Przybylski (46. Aleksander Kwiek), Dawid Plizga (22. Łukasz Wolsztyński) - Rafał Kurzawa - Szymon Skrzypczak

Wigry: Karol Salik - Jakub Bartkowski, Rafał Remisz, Tomasz Jarzębowski, Frank Adu Kwame - Damian Gąska, Rafał Augustyniak, Adrian Karankiewicz, Kamil Zapolnik (79. Kamil Adamek) - Łukasz Wroński (69. Miłosz Kozak) - Mamadou Kanteh Danjo (54. Mateusz Radecki)

Żółte kartki: Grendel, Cerimagić, Kopacz - Wroński, Karankiewicz, Augustyniak

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora