Sport piłka nożna piłka nożna Włosi wykorzystali brak Suareza. Łatwo wygrali z Urugwajem

Włosi wykorzystali brak Suareza. Łatwo wygrali z Urugwajem

07.06.2017, godz. 22:42
Włochy - Urugwaj
Włochy - Urugwaj foto: EAST NEWS

Reprezentacja Włoch pokonała Urugwaj 3:0 w meczu towarzyskim. Kibice mogą żałować, że ekipa z Ameryki Południowej wystąpiła bez swoich największych gwiazd, bo bez nich wyglądała bardzo słabo. Italia spacerowym tempem odniosła łatwą wygraną i dobrze zdała test przed meczem eliminacji MŚ 2018.

Ten mecz był ważniejszy dla Włochów, którzy w niedzielę zagrają spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2018 z Liechtensteinem. Selekcjoner Giampero Ventura nie chciał wystawić z Urugwajem najsilniejszej jedenastki, ale posłał do gry kilka gwiazd. Od pierwszej minuty grali chociażby Bonucci, Marchisio, Insigne, czy też Belotti. Choć jakości po stronie Italii nie brakowało, to wynik spotkania otworzył obrońca Urugwaju. Jose Gimenez już na początku meczu trafił do swojej siatki.

Włosi mieli źle nastawione celowniki. Mogli wygrać to spotkanie nawet przewagą pięciu, sześciu bramek, ale skończyło się na 3:0. W 84. minucie podwyższył Eder, a w samej końcówce wynik ustalił z rzutu karnego De Rossi. Warto jednak docenić bramkarza Muslerę, który był jedynym, dobrze grającym piłkarzem Urugwaju. Pozostali przeszli obok spotkania. Można żałować, że Suarez i Cavani zostali wykluczeni z tego sparingu przez kontuzje.

Włochy - Urugwaj 3:0 (1:0)
Jose Gimenez 8 (s), Eder 84, Daniele De Rossi 90 (k)

Żółte kartki: Claudio Marchisio, Ciro Immobile - Nahitan Nandez

Włochy: Donnarumma – Darmian, Barzagli (80. Chiellini), Bonucci, Spinazzola – Candreva (59. Bernardeschi), De Rossi, Marchisio (18. Montolivo), Insigne (66. El Shaarawy) – Immobile (82. Gabbiadini), Belotti (46. Eder)

Urugwaj: Muslera – Pereira (82. Corujo), Giménez, Coates, Cáceres – Sánchez (46. Stuani), Nández, Vecino, González – Urreta, Rolán (73. Silva)

KONIEC MECZU. Włosi łatwo i zasłużenie pokonali Urugwaj 3:0. My już dziękujemy i zapraszamy na kolejne relacje. Dobrej nocy.

3:0 ITALIA! Trafił Daniele De Rossi.

90' - Tym razem jest rzut karny dla Italii! Faulowany był El Shaarawy.

88' - Włochom należał się jeszcze rzut karny, ale zagapił się sędzia.

Gabbiadini wstrzelił piłkę w pole karne kilka sekund po tym, jak pojawił się na boisku. Do piłki nogę dostawił Eder i trafił do siatki.

84' - I od razu zrobił różnicę! 2:0 WŁOCHY!

83' - Zszedł także Immobile. Wszedł Gabbiadini.

80' - Kolejna zmiana u Włochów. Chiellini zastąpił swojego kolegę z Juve - Barzagliego.

78' - To powinno być 2:0 dla Italii! El Shaarawy znakomicie przyjął piłkę i natychmiast uderzył w długi rój bramki Muslery, ale ten cudownie się rzucił. Zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

76' - Wreszcie miał co robić Donnarumma. Młody bramkarz odważnie wybiegł poza pole karne i idealnym wślizgiem ubiegł pędzącego rywala. Nie dość, że znakomicie broni na linii, to jeszcze ma coś z Neuera, jeśli chodzi o grę na przedpolu.

73' - Zmiana w Urugwaju. Silva za Rolana.

69' - Wreszcie mieliśmy strzał. Szczęścia spróbował Montolivo, lecz miał za daleko do bramki. Muslera nie miał problemów ze złapaniem piłki.

66' - Insigne zakończył swój udział w tym meczu. Zmienił go El Shaarawy.

64' - Zagotowało się na murawie. Nandez ostro potraktował rywala, dostał żółtą kartkę i natychmiast został zaatakowany przez Włochów, którzy stanęli w obronie faulowanego kolegi.

61' - GOL DLA URUGWAJU, ale... nieuznany! Caceres przed strzałem głową oparł się na plecach Montolivo.

59' - Druga zmiana w Italii. Za Candrevę wchodzi Bernardeschi.

57' - Urugwaj dalej ma wielki problem, aby stworzyć jakąkolwiek sytuację pod bramką Donnarummy. Nie potrafią wymienić nawet pięciu dokładnych podań, co dopiero mówić o strzale...

54' - Montolivo próbował znaleźć podaniem w polu karnym Immobile, lecz napastnik był dobrze pilnowany. Nie miał szans przejąć piłki.

50' - Już widać, że druga połowa będzie podobna do pierwszej. Dalej atakują Włosi. Spokojnie kontrolują to spotkanie.

Obaj trenerzy dokonali zmian w przerwie. U Włochów Eder zastąpił Belottiego, a w Urugwaju Stuani Sancheza.

46' - DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Włosi są na razie znacznie lepsi i zasłużenie prowadzą 1:0. Jakie zmiany zrobią trenerzy w przerwie? Mają mnóstwo możliwości. Wracamy za kwadrans.

41' - Żółta kartka za dyskusje dla Ciro Immobile. Włoch liczył na rzut karny, ale nie udało mu się nabrać sędziego.

39' - Urugwajczycy nie istnieją na boisku w Nicei, ale raz na paręnaście minut potrafią urwać się z groźną kontrą. Jeśli mają tu coś strzelić, to tylko w taki sposób.

35' - Dalej atakują Włosi. Darmian znakomicie okiwał dwóch rywali, wpadł w pole karne, ale się poślizgnął i nie zdołał dokładnie dośrodkować do Belottiego.

32' - Belotti także nie zdołał oddać celnego strzału. Przed uderzeniem chciał minąć obrońcę, ale pobiegł za daleko - skończyło mu się boisko.

29' - Włosi mogli podwyższyć na 2:0, lecz Candreva nie przypilnował linii spalonego.

26' - Z kolei w Italii należy wyróżnić gracza Napoli - Lorenzo Insigne. Choć akurat w ostatniej akcji się nie popisał. Podał wprost do Muslery.

22' - W ekipie z Ameryki Południowej najbardziej aktywny jest Sanchez, ale na niewiele się to zdaje. Jego dośrodkowania padają łupem obrońców i bramkarza Włoch.

18' - Nie był to udany mecz dla innego gracza Juve. Marchisio najpierw dostał kartkę, a teraz musiał zejść z kontuzją. Zastąpił go Montolivo.

15' - Bez Suareza i Cavaniego Urugwaj będzie miał duże problemy, aby przedrzeć się przez obronę Włochów. Porządkuj pilnują gwiazdy Juve - Bonucci i Barzagli.

W taki sposób Italia objęła prowadzenie:

11' - Już straty chce odrobić Urugwaj, ale na razie znakomicie dysponowany jest Donnarumma. Młody bramkarz jest przyszłością Italii. Pokaże się kibicom na Euro U21 w Polsce.

Belotti przyjął piłkę w polu karnym, ale nie zdążył nawet oddać strzału, bo zrobił to za niego... Gimenez. Obrońca Urugwaju trafił do własnej siatki.

8' - 1:0 WŁOCHY!

7' - Claudio Marchisio chyba zapomniał, że to jest mecz towarzyski. Już dostał żółtą kartkę za brzydki faul od tyłu.

5' - Lepiej zaczęli Urugwajczycy. Mieli już jeden celny strzał, a Caceres prawie wywalczył rzut karny. Był przewracany, ale sędzia nie zareagował.