SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Włodzimierz Szaranowicz zrezygnował z prowadzenia TVP Sport!

Włodzimierz Szaranowicz zrezygnował z prowadzenia TVP Sport!

26.05.2017, godz. 11:15
Szaranowicz
foto: Super Express TV

Włodzimierz Szaranowicz przez osiem lat pełnił funkcję dyrektora TVP Sport, ale z końcem maja rezygnuje z posady - wyjawił portal wirtualnemedia.pl. To nie oznacza jednak, że przechodzi na emeryturę. Wciąż będzie komentował wybrane wydarzenia sportowe. Swoją rezygnację z funkcji dyrektora Szaranowicz tłumaczył krótko. - Jestem zmęczony - mówił legendarny komentator TVP.

Włodzimierz Szaranowicz był dyrektorem TVP Sport od 2009 roku. Po ośmiu latach zdecydował, że pora zrezygnować i dać szansę innym. Nie oznacza to jednak pełnego rozstania z telewizją publiczną. - Jestem już zmęczony, prowadzę ten kanał ósmy rok, czas oddać go w ręce młodszych. Nie wybieram się jednak na emeryturę, będę cały czas komentował wybrane wydarzenia sportowe na antenie TVP Sport - mówił Szaranowicz dla portalu wirtualnemedia.pl.

Kto ma zastąpić go w roli dyrektora TVP Sport? Prawdopodobnie będzie to Marek Szkolnikowski, dotychczasowy zastępca Szaranowicza, który rolę wiceszefa pełni od lutego, a z kanałem związany jest nawet dłużej od wybitnego komentatora. W TVP Sport pracuje od 2008 roku. Jest dziennikarzem i managerem sportu, a także sprawozdawcą wielu międzynarodowych wydarzeń. Jego dodatkowy atutem jest doskonała znajomość czterech języków obcych. Mówi po angielsku, niemiecku, włosku i rosyjsku.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: