SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Zabójstwo podczas meczu. Śmiertelny skutek bójki fanów tej samej drużyny

Zabójstwo podczas meczu. Śmiertelny skutek bójki fanów tej samej drużyny

17.04.2017, godz. 11:14
Śmierć agentyńskiego kibica
foto: Twitter

Derby argentyńskiej Cordoby zostawiły po sobie tragiczny wydźwięk. Wszystko przez zdarzenia, które miały miejsce na trybunach stadionu Belgrano. Jeden z kibiców gospodarzy przepadł przez barierkę, uciekając przed napastnikami. Kilkumetrowy lot zakończył się tragicznie. Argentyńczyk trafił do szpitala, gdzie stwierdzono śmierć mózgu. Dwóch kibiców zostało aresztowanych za spowodowanie śmierci.

Ta historia brzmi nieprawdopodobnie. Niestety, żadna z jej części nie jest fikcją. Belgrano rozgrywało derbowy pojedynek z Talleres. Te dwa argentyńskie kluby grają w Cordobie, a każde ich starcie budzi wiele emocji wśród piłkarzy i kibiców. Jak większość derbów na świecie. Te nazwane są także „Klasykiem Cordoby”. Podczas ostatniego meczu na sektorze, zajmowanym przez kibiców Belgrano zrodziło się zamieszanie. Wkrótce można było się przekonać, że doszło do starć pomiędzy kibicami. Fani tej samej drużyny rzucili się na siebie z pięściami. Dwóch napastników zaatakowało Emanuela Balbo. Mężczyzna wybrał drogę ucieczki, która pośród licznego tłumu nie była łatwa. Zdecydował się na skok z wysokości, przeskakując przez balustradę. Pod nią znajdowały się schody prowadzące na sektor. Nagranie pokazuje, jak inni kibice wypychają go przez barierkę. Upadek Balbo był tragiczny w skutkach. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie okazało się, że jego mózg przestał pracować.

Niejasna jest przyczyna ataku na kibica Belgrano. Zastanawia fakt, że za jego śmierć odpowiadają kibice tej samej drużyny. Wersji jest kilka. Jedna z tych mówi, że ktoś miał zauważyć, że Balbo ma na sobie szalik przeciwników. Miała to być opłakana w skutkach pomyłka. Ojciec ofiary inaczej tłumaczy powód agresji. Według niego ta sprawa łączy się z inną śmiercią kibica Belgrano sprzed czterech lat. Wtedy Emanuel wydał, kto był zabójcą, a w odwecie po mieście rozpuszczono plotkę, że Balbo w tajemnicy sympatyzuje z Talleres. Jedna wersja jest bardziej absurdalna od drugiej. Trudno pogodzić się z faktem, że wszystko to doprowadziło do śmierci człowieka.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: