SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Zbigniew Boniek nie kandyduje na prezydenta UEFA. Wskazał swojego faworyta!

Zbigniew Boniek nie kandyduje na prezydenta UEFA. Wskazał swojego faworyta!

07.09.2016, godz. 15:08
Zbigniew Boniek nei stanie na czele UEFA. Na razie...
foto: EAST NEWS

14 września w Atenach delegaci UEFA wybiorą następcę Michela Platiniego na stanowisku prezydenta UEFA. Zbigniew Boniek - prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej - nie zdecydował się na start. Sternik biało-czerwonej piłki wskazał jednak kandydata, którego poprze.

- Jako prezes PZPN, w wyborach na nowego prezydenta UEFA oddam głos na pana Aleksandra Ceferina, prezesa Słoweńskiej Federacji Piłkarskiej. Według mnie będzie człowiekiem, który spełni nasze oczekiwania, piastując tak zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko - napisał w środę Zbigniew Boniek. We wrześniowych wyborach rywalem Słoweńca będzie Holender Michael van Praag.
Ktoś z nich zastąpi skompromitowanego, wieloletniego sternika UEFA, Michela Platiniego. W maju - przed rozpoczęciem Euro 2016 - Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie skrócił Francuzowi karę  zawieszenia z sześciu do czterech lat, a także karę grzywny z 80 tys. do 60 tys. franków szwajcarskich. Francuz walczył o całkowite anulowanie kary, którą otrzymał za podejrzany przelew od Seppa Blattera. Wtedy Platini zapowiedział, że rezygnuje z funkcji prezydenta UEFA. Mówiło się, że duże szanse na zostanie jego następcą ma Boniek, ale znakomity kiedyś piłkarz woli zajmować się rodzimym futbolem.

Źródło: Super Express TV
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: