SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Zbigniew Boniek wejdzie do UEFA? "Mam przecieki od federacji..."

Zbigniew Boniek wejdzie do UEFA? "Mam przecieki od federacji..."

05.04.2017, godz. 08:25
Boniek powinien postraszyć Czarnogórę
Zbigniew Boniek foto: Tomasz Radzik/Super Express

Wiele wskazuje na to, że we wtorek Zbigniew Boniek będzie mógł szeroko się uśmiechnąć. Prezes PZPN weźmie udział w wyborach do Komitetu Wykonawczego UEFA, które odbędą się kongresie w Helsinkach. Michał Listkiewicz, były sternik polskiego futbolu, uważa, że "Zibi" ma ogromne szanse na stanowisko.

We wtorek na czterdziestym pierwszym Kongresie UEFA dojdzie do wyborów do Komitetu Wykonawczego tejże organizacji. Głosujący wskażą ośmiu nowych członków do piętnastoosobowego składu. O wakaty ubiega się dwunastu kandydatów. Wśród nich jest Zbigniew Boniek. Prezes PZPN nie szalał w trakcie kampanii wyborczej. "Zibi" nie podróżował, postawił raczej na konkrety. Swoje postulaty przedstawił na kilku spotkaniach - w Warszawie, Tbilisi, Larnace i Frankfurcie nad Menem.

O wyborczych obietnicach Bońka na łamach "Przeglądu Sportowego" opowiedział sekretarz generalny PZPN i koordynator kampanii prezesa Maciej Sawicki. - Przede wszystkim nie chcemy Europy dwóch prędkości, dyktatury wielkich i bogatych klubów, pragniemy wzmocnić znaczenie reprezentacji narodowych, jesteśmy za podmiotowością krajów członkowskich UEFA - wymienił działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Według byłego szefa polskiego futbolu Michała Listkiewicza, Zbigniew Boniek ma bardzo duże szanse na dostanie się do komórki, porównywanej do parlamentu. To tutaj zatwierdzane są wszystkie decyzje i bez zgody Komitetu Wykonawczego nic istotnego w UEFA nie ma miejsca. - Za Bońkiem przemawia wszystko. Ja mam takie przecieki od przyjaciół z federacji europejskich, którzy mówią, że zagłosują na Bońka. Jego szanse oceniam na ponad dziewięćdziesiąt procent - powiedział Listkiewicz w rozmowie z RMF FM.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: