SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Zbigniew Boniek zaskarżony do UEFA za żart. Odpowiedział na Twitterze!

Zbigniew Boniek zaskarżony do UEFA za żart. Odpowiedział na Twitterze!

04.04.2017, godz. 15:54
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: EAST NEWS

Zbigniew Boniek ciągle nie ma spokoju po tym, jak zamieścił na Twitterze niesmaczny, a zdaniem wielu seksistowski wpis, dotyczący Karoliny Hytrek-Prosieckej z Ekstraklasy SA. W tej sprawie złożono nawet skargę na prezesa PZPN do UEFA. Jak na to zareagował Boniek? Jak widać, dobry humor go nie opuszcza.

W poniedziałek 3 kwietnia WP SportoweFakty poinformowały, że organizacja FARE, zajmująca się zwalczaniem rasizmu oraz innych przejawów dyskryminacji w europejskiej piłce, zaskarżyła Zbigniewa Bońka do wydziału dyscyplinarnego UEFA. Ma to związek z komentarzem prezesa PZPN, który zamieścił na Twitterze 20 marca.

W mało taktowny sposób napisał wtedy do Karoliny Hytrek-Prosieckiej, która pełni funkcję dyrektora ds. komunikacji i PR w spółce Ekstraklasa SA. Boniek podłączył się do jej dyskusji z posłem PSL - Januszem Piechocińskim. Gdy Hytrek-Prosiecka zaproponowała panom wspólną kawę, były reprezentant Polski zamieścił dowcipną, przynajmniej w swoim mniemaniu, odpowiedź: "bez przesady, gdy rozmawiamy o piłce to nam baba niepotrzebna".

Czy UEFA rzeczywiście na poważnie zajmie się tym komentarzem Bońka? Wygląda na to, że nie weźmie pod uwagę skargi FARE. Prezes PZPN całe zamieszanie skwitował... kolejnym żartem na Twitterze. Tym razem wszyscy mogą się zgodzić, że błysnął poczuciem humoru.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: