SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Zlatan Ibrahimović - szwedzki bóg. Trener zapłaci za zniesławienie piłkarza

Zlatan Ibrahimović - szwedzki bóg. Trener zapłaci za zniesławienie piłkarza

10.01.2017, godz. 08:07
Zlatan Ibrahimović, Manchester United
Zlatan Ibrahimović foto: EAST NEWS

Trener lekkoatletyczny Ulf Karlsson na długo zapamięta, że Zlatan Ibrahimović to w Szwecji ktoś więcej niż tylko piłkarz. Jakiś czas temu szkoleniowiec zasugerował, że zawodnik Manchesteru United wspomaga się niedozwolonymi substancjami. Sprawa swój finał miała w sądzie i teraz Karlsson musi zapłacić srogą grzywnę.

Zlatan Ibrahimović stał się tematem wystąpienia Ulfa Karlssona podczas ubiegłorocznej debaty. W kwietniu na światło dzienne wyszły dokumenty medyczne, związane z piłkarzami Juventusu Turyn. Trener lekkoatletyczny wspomniał, że w ciągu roku "Ibra" uzyskał aż dziesięć kilogramów masy mięśniowej. Najbardziej znany szwedzki piłkarz w barwach "Starej Damy" grał w latach 2004-2006. Napastnik postanowił skierować do sądu sprawę przeciwko Karlssonowi.

Wyrok nie pozostawił wątpliwości. Sąd w całości przychylił się do wniosku piłkarza i uznał, że skarga o naruszenie dóbr osobistych jest jak najbardziej zasadna. Teraz szkoleniowiec musi zapłacić 24 tysiące koron grzywny (około 2,5 tysiąca euro). W uzasadnieniu wyroku czytamy: "Nawet jeśli w tej wypowiedzi nie padło bezpośrednie oskarżenie, że Zlatan Ibrahimovic stosował doping, to kontekst, w jakim zostały użyte te słowa, wskazuje jednoznacznie, że taki zarzut został postawiony".

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: