SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Złota Piłka. Robert Lewandowski wyśmiał wyniki plebiscytu

Złota Piłka. Robert Lewandowski wyśmiał wyniki plebiscytu

13.12.2016, godz. 15:46
Robert Lewandowski twittuje po Złotej Piłce
foto: Twitter

Robert Lewandowski nie zdołał powstrzymać się od komentarza na temat plebiscytu "France Football". Złota Piłka za rok 2016 trafiła do Cristiano Ronaldo, ale ciężko przypuszczać, żeby akurat to dotknęło kapitana reprezentacji Polski. "Lewy" na Twitterze wyśmiał plebiscyt, w którym zajął dopiero szesnaste miejsce i to zapewne było powodem jego reakcji.

W zeszłym roku Robert Lewandowski w walce o Złotą Piłkę zajął czwarte miejsce. Kapitan naszej drużyny narodowej zgarnął wówczas osiemdziesiąt trzy głosy. W tym roku poszło mu znacznie gorzej. Snajper Bayernu Monachium uplasował się dopiero na szesnastej lokacie, a na jego konto zapisano zaledwie cztery punkty. Taki wynik wywołał spore poruszenie wśród polskich kibiców, którzy sądzą, że napastnik zasłużył swoją postawą na znacznie więcej.

Wygląda na to, że sam zainteresowany również nie zgadza się z rezultatem. Na Twitterze pojawiły się dwa wpisy, które jawnie szydzą z "France Football" i organizowanego przez magazyn plebiscytu. W pierwszym z nich Lewandowski umieścił tylko śmiejące się emotikonki, a w drugim napisał: "Le cabaret". Nie ma pewności co do tego, że piłkarz sam zamieszczał wpisy, czy ktoś włamał się na jego konto, ale zrobiły one furorę.

Złotą Piłkę za rok 2016 zgarnął Cristiano Ronaldo. Kapitan reprezentacji Portugalii po to wyróżnienie sięgnął po raz czwarty w karierze. CR7 wyprzedził między innymi Lionela Messiego oraz Antoine'a Griezmanna.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: