SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna piłka nożna Zrezygnował z kariery, by uratować życie dziecku. Bohaterska historia Argentyńczyka

Zrezygnował z kariery, by uratować życie dziecku. Bohaterska historia Argentyńczyka

27.07.2017, godz. 14:39
Alejandro Benitez
foto: Twitter

Argentyński piłkarz Alejandro Benitez oddał fragment swojej wątroby 9-miesięcznemy siostrzeńcowi. Swoim bohaterskim czynem uratował życie dziecku, ale sam musiał poświęcić o wiele więcej niż organ. Przekazanie fragmentu wątroby oznaczało dla niego koniec piłkarskiej kariery.

Milo urodził się z niedrożnymi drogami żółciowymi. Lekarze bezradnie próbowali interweniować, ale stan malca się nie poprawiał, a jego życie było zagrożone. Jedynym ratunkiem był przeszczep. Dawcą miała być matka chłopca, ale okazało się, że z pomocy eliminuje ją operacja serca, którą niegdyś przeszła. Ani chwili nie zastanawiał się natomiast wuj chłopczyka, 30-letni Alejandro Benitez. Argentyńczyk postanowił oddać Milo fragment swojej wątroby.

- Powiedziałem siostrze, że nie miałem żadnych wątpliwości - powiedział Benitez dziennikowi "AS". - Gdy jechałem do niej po zabiegu, wyobrażałem sobie tylko jej radość. - dodał.

30-latek twierdzi, że nie była to dla niego wcale trudna decyzja. Nawet fakt, że zakończyła ona jego piłkarską karierę, nie sprawił, że Benitez się zawahał. Bez chwili namysłu chciał pomóc swojemu siostrzeńcowi, bez względu na własne plany i ambicje. Argentyńczyk do momentu przekazania fragmentu organu był piłkarzem IV-ligowego Central Larroque. Co więcej, był jednym z najlepszych strzelców w historii klubu. W jednym momencie postanowił zrezygnować z wszelkich dotychczasowych osiągnięć dla dobra 9-miesięcznego siostrzeńca.

Malutki Milo był operowany przez lekarzy 12 godzin. Jego wujek leżał na stole o pięć godzin mniej. Po przeprowadzonych zabiegach obaj pacjenci czują się dobrze.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: