SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna piłka nożna Zwycięski powrót Chapecoense do Copa Libertadores. Wygrana dla ofiar

Zwycięski powrót Chapecoense do Copa Libertadores. Wygrana dla ofiar

08.03.2017, godz. 12:24
Chapecoense

Gdy w listopadzie rozbił się samolot z piłkarzami Chapecoense na pokładzie wydawało się, że brazylijski klub wkrótce przestanie istnieć. Większość zawodników zginęło. Na szczęście z pomocą przyszły inne kluby, które wypożyczyły swoich piłkarzy. Ci odnieśli pierwsze zwycięstwo po katastrofie w Copa Libertadores i zadedykowali je zmarłym.

Chapecoense w swoim pierwszym miejscu w Copa Libertadores (odpowiednik Ligi Mistrzów) po tragicznych zdarzeniach wygrało na wyjeździe z Zulia FC 2:1. Gole dla zwycięzców strzelili Reinaldo w trzydziestej trzeciej minucie i Luiz Antonia w sześćdziesiątej dziewiątej minucie. Honorowe trafienie dla rywali padło po strzale Juana Arango dwanaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W swojej grupie Brazylijczycy zagrają jeszcze z argentyńskim Lanus i urugwajskim Nacionalem Montevideo.

Lot, który okazał się tragiczny odbywał się 28 listopada zeszłego roku. Chapecoense podróżowało czarterem do Kolumbii. W finale Copa Sudamericana (odpowiednik Ligi Europy) miało zagrać z Atletico Nacional. Niestety, maszyna z niemal osiemdziesięcioma osobami na pokładzie rozbiła się w górach. W katastrofie zginęło dziewiętnastu piłkarzy. Niedoszli rywale zwrócili się później do konfederacji CONMEBOL z prośbą o przyznanie trofeum ekipie z Brazylii. Dzięki temu występuje ona w Copa Libertadores.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora