SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna Piwne wsparcie Viktorii Pilzno. Gigantyczna puszka tuż obok boiska! [ZDJĘCIA]

Piwne wsparcie Viktorii Pilzno. Gigantyczna puszka tuż obok boiska! [ZDJĘCIA]

27.07.2017, godz. 15:43
Wielka puszka piwa na stadionie Viktorii Pilzno
Wielka puszka piwa na stadionie Viktorii Pilzno. To... ławka rezerwowych. foto: Twitter

Czechy są znane w całej Europie z dwóch rzeczy - smacznych piw oraz całkiem przyzwoitej ligi piłkarskiej. Dlaczego więc nie połączyć obu tych produktów? Najwyraźniej właśnie tak pomyśleli działacze Viktorii Pilzno, którzy podjęli współpracę z browarem Gambrinus. A w jej ramach teraz na stadionie klubu pojawiły się gigantyczne puszki piwa. Do czego właściwie służą?

Viktoria Pilzno to jeden z najmocniejszych klubów ligi czeskiej. W ciągu ostatnich sześciu lat trzykrotnie zdobywała mistrzostwo kraju, a od sezonu 2011/2012 aż pięć razy grali w fazach grupowych europejskich pucharów (w tym raz w Lidze Mistrzów). Ale poza dobrą grą w piłkę docenić należy też wszelkie ruchy marketingowe klubu. W Viktorii stwierdzono bowiem, że dobrym wyjściem byłoby nawiązanie współpracy z jedną z tych firm, dzięki którym Czesi są chyba najbardziej znani w całej Europie. Chodzi o browar, a konkretnie o markę Gambrinus.

Klub działa z nim wspólnie już od jakiegoś czasu organizując m.in. różnego rodzaju akcje charytatywne i taka kooperacja ma trwać w przyszłości. Ale wydaje się, że to była naturalna kolej rzeczy - nieopodal stadionu Viktorii mieścił się browar Viktorka, który jakiś czas temu został przejęty przez Gambrinusa. Wygląda na to, że w ostatnim czasie związek pomiędzy klubem a producentem piw jeszcze się zacieśnił. Wystarczy bowiem wybrać się na jakiś mecz czeskiej drużyny, by przekonać się, o co chodzi.

Okazuje się bowiem, że w ostatnim czasie współpraca dała efekt w postaci... nietypowych ławek rezerwowych. Te mają bowiem kształt puszki od piwa! Oczywiście marki Gambrinus. Co ciekawe piłkarze mogą liczyć na szereg udogodnień. Siedzenia są skórzane i podobno niezwykle wygodne, a problemu nie powinno być nawet zimą, bowiem zamontowano w nich system podgrzewający. Zwykle zawodnicy wolą grać w piłkę, niż być rezerwowymi, ale takie wygody mogą spowodować, że w Viktorii ta tendencja się zmieni...

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: