SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Anglicy przekonani: Wojciech Szczęsny na cztery lata w Juventusie!

Anglicy przekonani: Wojciech Szczęsny na cztery lata w Juventusie!

11.07.2017, godz. 11:16
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny z okresu kiedy grał w AS Romie foto: EAST NEWS

Wojciech Szczęsny jest coraz bliżej Juventusu Turyn. Polski bramkarz po wypożyczeniu do AS Roma formalnie wrócił do Arsenalu, ale nie poleciał z resztą zespołu na przedsezonowe zgrupowanie. A to oznacza, że najprawdopodobniej wkrótce zmieni klub. Włoskie media są przekonane, że lada dzień trafi do "Starej Damy", a angielskie donoszą, że podpisze z nowym pracodawcą czteroletni kontrakt.

Wszystko wskazuje na to, że wreszcie dobiega saga transferowa z Wojciechem Szczęsny w roli głównej. Ostatnie dwa lata Polak spędził na wypożyczeniu w AS Roma, ale nie będzie dłużej zawodnikiem "Giallorossich". Mówiło się, że może wrócić do Arsenalu, by powalczyć o miejsce w składzie, ale realny był też scenariusz, w którym 27-latek pozostanie w Serie A. Jego usługami zainteresowane było bowiem Napoli, ale gdy do gry wkroczył Juventus, argumenty innych klubów przestały mieć znaczenie.

Od jakiegoś czasu to właśnie do "Starej Damy" było Szczęsnemu najbliżej. Przedstawiciele turyńczyków podjęli negocjacje z Arsenalem w sprawie kwoty odstępnego i najwyraźniej doszli wreszcie do porozumienia. Włoski dziennik "Corriere dello Sport" donosi, że finalizacja transferu ma nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni.

Angielski serwis "Goal.com" dotarł z kolei do informacji dotyczących szczegółów tej transakcji oraz kontraktu samego zawodnika. Według tych informacji Polak będzie kosztował Juventus ok. piętnastu milionów euro, a z nowym klubem podpisze czteroletnią umowę, na mocy której będzie zarabiał cztery miliony euro rocznie. Początkowo ma być tylko zmiennikiem Gianluigiego Buffona, który po kolejnym sezonie zamierza zakończyć karierę. Wtedy Szczęsny stałby się pierwszym golkiperem "Starej Damy".

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: