SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Arkadiusz Milik: Jestem zadowolony z postępów w rehabilitacji

Arkadiusz Milik: Jestem zadowolony z postępów w rehabilitacji

18.11.2016, godz. 20:49
Arkadiusz Milik, Napoli
foto: EAST NEWS

Arkadiusz Milik jest na najlepszej drodze, by wrócić na boisko. Snajper Napoli i reprezentacji Polski robi szybkie postępy w rehabilitacji, a w czwartek już pojawił sie na boisku treningowym włoskiej ekipy. Choć w tym roku na pewno jeszcze nie zagra, to na początku przyszłego powinien pojawić się już w składzie neapolitańczyków. Sam piłkarz przyznał, że jest bardzo zadowolony z przebiegu rekonwalescencji.

- Nie wiem, jak wiele dni upłynęło od tego feralnego dnia. Zacząłem biegać i postępy, które robię mnie zadowalają. Jestem na dobrej drodze i tak też mówią moi fizjoterapeuci. Kolano nie puchnie i mi nie dokucza - powiedział Arkadiusz Milik, cytowany przez portal interia.pl. - Mam nadzieję wrócić na początku przyszłego roku, ale nie jestem w stanie podać konkretnej daty. To pierwszy raz, kiedy zmagam się z takim urazem. Staram się ciężko pracować każdego dnia - dodał.

22-latek świetnie rozpoczął sezon. W siedmiu meczach w Serie A trafiał do siatek rywali czterokrotnie. Kibice z miejsca pokochali swojego nowego polskiego napastnika, a w klubowym bufecie doczekał się nawet kanapki sygnowanej swoim imieniem. Ciężkiej kontuzji więzadeł w kolanie doznał w październiku podczas meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 Polska - Dania w Warszawie. Tuż przed przerwą Milik tak nieszczęśliwie upadł, że noga nie wytrzymała obciążenia.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: