SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna polacy za granicą Arkadiusz Milik o włos od powrotu na boisko. Dostanie zielone światło?

Arkadiusz Milik o włos od powrotu na boisko. Dostanie zielone światło?

11.01.2017, godz. 20:36
Arkadiusz Milik, Napoli
Arkadiusz Milik foto: AP

Arkadiusz Milik ma za sobą trzy miesiące walki z kontuzją więzadła. Na czwartek zaplanowano ostatnią wizytę kontrolną, po której prof. Pier Paolo Mariani zdecyduje o powrocie Polaka do treningów z pełnym obciążeniem. Czy napastnik SSC Napoli dostanie od swojego lekarza zielone światło?

Ortopeda SSC Napoli, prof. Pier Paolo Mariani z kliniki Villa Stuart, to prawdziwy cudotwórca! To właśnie on operował, wspierał i przeprowadził ekspresową rehabilitację Arkadiusza Milika. Od feralnego meczu el. MŚ 2018 z Danią minęły zaledwie trzy miesiące, lecz zawodnik z Neapolu wykurował się w niesamowitym tempie i już w ten czwartek przejdzie ostatnie badania kontrolne! Jeśli wyniki wizyty będą zadowalające, doktor Mariani pozwoli napastnikowi na powrót do treningów z pełnym obciążeniem.

- Napastnik przejdzie kilka badań natury ortopedycznej na siłowni i boisku. Jeśli ich wyniki będą dobre, Milik będzie mógł wrócić do treningów z drużyną. To, kiedy będzie gotowy do gry, oceni już trener Maurizio Sarri - przyznał prof. Mariani.

Czy to już koniec problemów zdrowotnych Polaka? Według optymistów napastnik Napoli wróci do treningów jeszcze w tym tygodniu, po 96 dniach rehabilitacji. To byłby prawdziwy fenomen - żaden zawodnik nie wyleczył kontuzji zerwania więzadeł w tak krótkim okresie.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: