SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Arkadiusz Milik trenuje z piłką! Powrót do gry coraz bliżej [WIDEO]

Arkadiusz Milik trenuje z piłką! Powrót do gry coraz bliżej [WIDEO]

28.11.2016, godz. 22:16
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik foto: AP

To aż nieprawdopodobne, ale Arkadiusz Milik zaledwie siedem tygodni bo zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego jest coraz bliższy powrotu do gry. Polak intensywnie trenuje, a trenerzy powoli zwiększają mu ćwiczeniowe obciążenia. Tym razem Napoli wrzuciło do sieci filmik, na którym 22-latek biega z piłką między pachołkami.

Takie obrazki niezwykle cieszą. Niespełna dwa miesiące po doznaniu ciężkiej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego Arkadiusz Milik nie dość, że biega, to na dodatek ćwiczy już z piłką. Napoli regularnie informuje o postępach w rehabilitacji Polaka, a teraz do sieci wrzuciło wideo, na którym 22-letni napastnik truchta z futbolówką pomiędzy pachołkami.

To może oznaczać tylko jedno - jego rekonwalescencja przebiega zgodnie z optymistycznymi przewidywaniami i wiele wskazuje na to, że w styczniu Milik będzie do dyspozycji trenera. Od pewnego czasu chwali się swoim kibicom kolejnymi filmikami, na których widać coraz bardziej zaawansowane ćwiczenia, czy to z piłką, czy bez. To aż nieprawdopodobne, bo w przypadku podobnych kontuzji przerwa w grze zawodników wynosi czasem nawet ponad pół roku. W przypadku Milika zapowiada się natomiast na 3-4 miesiące pauzy.

- Wszyscy są w szoku, że Milik robi takie postępy. Dzień po operacji zerwanych więzadeł krzyżowych przednich w lewym kolanie, Arek już normalnie chodził. We Włoszech uznawano to za niemożliwe. Teraz także wszyscy są pod wrażeniem tego, jak nasz napastnik pracuje, jaki ma charakter, że ciągle chce więcej i dąży do jak najszybszego powrotu na boisko - mówił niedawno inny Polak z Napoli, Igor Łasicki, w rozmowie z portalem "Łączy nas piłka".

Dla Napoli powrót do zdrowia i formy 22-latka może oznaczać prawdziwe wybawienie. Drużynie nie idzie najlepiej, a włoskie media przyznały, że Milik w Neapolu jest wręcz nie do zastąpienia (więcej TUTAJ). Dla polskich kibiców błyskawiczna rekonwalescencja napastnika też jest bardzo dobrą wiadomością w kontekście marcowych meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata 2018 w Rosji.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: