SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Arkadiusz Milik WYŚCISKAŁ Diego Maradonę po treningu Napoli [ZDJĘCIE]

Arkadiusz Milik WYŚCISKAŁ Diego Maradonę po treningu Napoli [ZDJĘCIE]

18.01.2017, godz. 19:47
Arkadiusz Milik, Diego Maradona
foto: Twitter

Arkadiusz Milik w Napoli cieszy się dużym poważaniem. Choć ostatnie miesiące spędził na leczeniu kontuzji, to doskonale wkomponował się do włoskiego zespołu. Napastnika szybko pokochali kibice i szacunkiem obdarzyli partnerzy z drużyny. Również legendy ekipy z Neapolu doceniają Polaka. Wśród nich jest Diego Maradona, z którym snajper spotkał się po treningu. Obaj panowie mocno się wyściskali.

Arkadiusz Milik ciężkiej kontuzji doznał w październikowym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018, w którym Polska w Warszawie podejmowała Danię. Uraz więzadeł wyeliminował snajpera na kilka miesięcy. Niedawno 22-latek wrócił do treningów z zespołem, a włoscy lekarze nie mogą wyjść z podziwu jak szybkie postępy w rehabilitacji zrobił. Mówi się, że już za dwa tygodnie były piłkarz Ajaksu Amsterdam może pojawić się na boisku w oficjalnym meczu Napoli. Na razie jednak podczas zajęć spotkała go bardzo miła chwila.

Trening ekipy z Neapolu obserwował legendarny Diego Maradona. Po jego zakończeniu "Boski Diego" podszedł do Milika i panowie mocno się wyściskali. Wygląda na to, że Argentyńczyk jest dumny ze swojego następcy i liczy, że z Polakiem w składzie Napoli nawiąże do sukcesów z przeszłości. To Maradona trzydzieści lat temu poprowadził zespół do pierwszego w historii mistrzostwa Włoch. W maju ma otrzymać honorowe obywatelstwo miasta. Na razie został wprowadzony do galerii sław włoskiego futbolu. We wtorek podczas uroczystości we Florencji Maradona nie ukrywał wzruszenia. - Czuję się tutaj jak w domu - powiedział.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: