SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Bartosz Kapustka bliski zmiany klubu. Zagra w Bundeslidze?

Bartosz Kapustka bliski zmiany klubu. Zagra w Bundeslidze?

07.07.2017, godz. 12:51
Bartosz Kapustka, Leicester City
foto: EAST NEWS

Bartosz Kapustka ma za sobą nieudany sezon w Leicester City. W zespole mistrzów Anglii sezonu 2015/2016 nie potrafił przebić się do składu i praktycznie cały rok spędził w drużynie młodzieżowej. Jednak pomocną dłoń zamierza do niego wyciągnąć SC Freiburg. Grający w Bundeslidze klub chce wypożyczyć Polaka i zagwarantować sobie opcję pierwokupu.

Kapustka błysnął w Cracovii jeszcze jako nastolatek. Dobrą postawę w lidze nagrodził selekcjoner Adam Nawałka, który powołał go do reprezentacji i zabrał na Euro 2016. Tam młody pomocnik znów pokazał się z dobrej strony, a po zakończeniu imprezy we Francji wykupił go aktualny mistrz Anglii - Leicester City.

Niestety w ekipie "Lisów" Kapustka nie potrafił się przebić. Cały sezon spędził w zespole młodzieżowym dostając zaledwie kilka szans gry w pierwszej drużynie. Nie dziwne więc, że latem chce zmienić klub - wszystko po to, by dostać więcej szans gry na najwyższym poziomie. Mimo, że Polak ma za sobą nieudany rok, to wciąż uchodzi za wielki talent, a pomocną rękę chce do niego wyciągnąć niemiecki SC Freiburg.

Już kilka dni temu portal "Sportowefakty.pl" donosił, że klub z Bundesligi będzie się starał pozyskać Kapustkę. A teraz wiadomo, że chodzi o wypożyczenie z opcją pierwokupu zawodnika za wcześniej określoną kwotę. Dla 20-letniego pomocnika byłoby to całkiem niezłe wyjście, bo we Freiburgu dostałby zapewne więcej okazji do zaprezentowania swoich możliwości. Szczególnie, że w letnim okienku z drużyny odeszli Vincenzo Grifo (Borussia M'Gladbach) i Maximilian Philipp (Borussia Dortmund).

W minionym sezonie Freiburg zajął siódme miejsce w Bundeslidze. W kampanii 2017/2018 wystąpi w Lidze Europy. Barwy tego klubu reprezentuje też inny Polak - bramkarz Rafał Gikiewicz.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: