SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Będzie ulica Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji wyraził zgodę

Będzie ulica Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji wyraził zgodę

01.07.2017, godz. 11:02
Robert Lewandowski, Polska - Rumunia
Robert Lewandowski cieszy się z gola w meczu Polska - Rumunia. foto: CYFRA SPORT

Robert Lewandowski zachował się, jak przystało na kapitana reprezentacji Polski. Spełni marzenie mieszkańców Kuźni Raciborskiej, którzy wpadli na pomysł, aby ulica w ich mieście miała nazwę od imienia i nazwiska "Lewego". Petycja w tej sprawie wcześniej została podpisana przez ponad sto osób. Brakowało tylko zgody piłkarza, lecz burmistrz poinformował, że wybitny snajper dał zielone światło!

Na pomysł, aby jedną z ulic w Kuźni Raciborskiej nazwać na cześć Roberta Lewandowskiego, wpadły dzieci z jednej z tamtejszych szkół. Nazwa ulicy generała Karola Świerczewskiego i tak musiała zostać zmieniona, z powodu ustawy dekomunizacyjnej. Mieszkańcy mieli kilka propozycji, ale zdecydowanie najwięcej podpisów zebrała petycja, która zakładała powstanie ulicy Roberta Lewandowskiego.

Zobacz: Robert Lewandowski pokazał mięśnie na urlopie [ZDJĘCIE]

Burmistrz Paweł Macha nie chciał jednak robić tego bez zgody piłkarza. Obawiał się, że ten pomysł może się nie spodobać kapitanowi reprezentacji Polski, ale okazało się, że "Lewy" poczuł się zaszczycony i zgodził się na powstanie ulicy od jego imienia i nazwiska w Kuźni Raciborskiej. - Przyszedł do nas mail od menedżera ze zgodą - powiedział burmistrz portalowi naszraciborz.pl.

Teraz wszyscy mieszkańcy Kuźni mają nadzieję, że Robert Lewandowski pojawi się na oficjalnym otwarciu jego ulicy. Jeśli obie strony znajdą pasujący termin, nie powinno być przeszkód, aby kapitan kadry Adama Nawałki stawił się na uroczystości.

Źródło: X-NEWS
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: