Sport piłka nożna polacy za granicą BESTIALSKI atak Kamila Glika! Brutalnie potraktował Gonzalo Higuaina

BESTIALSKI atak Kamila Glika! Brutalnie potraktował Gonzalo Higuaina

10.05.2017, godz. 07:28
Tiemoue Bakayoko, Gonzalo Higuain i Kamil Glik
Tiemoue Bakayoko, Gonzalo Higuain i Kamil Glik foto: EAST NEWS

Kamil Glik nie wystąpi w finale Ligi Mistrzów. Jego AS Monaco wyraźnie przegrało dwumecz z Juventusem 1:4. W rewanżowym starciu w Turynie Polak się nie popisał. Swoją frustrację pokazał w brzydki sposób. Brutalnie nadepnął na Gonzalo Higuaina - powinien za to wylecieć z boiska! Glik miał sporo szczęścia, że żaden z sędziów nie dostrzegł tego zdarzenia.

AS Monaco liczyło na cud w Turynie, ale gospodarze szybko wybili im to z głowy. Juventus już do przerwy prowadził 2:0, co oznaczało, że Monaco potrzebowało strzelić aż cztery gole w drugiej odsłonie meczu, aby awansować. Goście zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Z każdą upływającą minutą piłkarze Leonardo Jardima myśleli o tym, że są coraz bliżsi odpadnięcia z Ligi Mistrzów w półfinale.

Ta myśl wyraźnie przeszkadzała Kamilowi Glikowi, który w 73. minucie, z bezsilności, zaatakował Gonzalo Higuaina bez piłki. Gdy napastnik "Starej Damy" upadł na murawę, Polak z całej siły nadepnął na jego nogę. Nie było w tym żadnego przypadku. Nasz reprezentant zrobił to celowo. Mógł unieść stopę nad snajperem Juve, ale postanowił wyrządzić mu krzywdę.

Z zachowania Glika wyraźnie nie był zadowolony inny piłkarz Juventusu - Mario Mandżukić. Chorwat nie przebierał w słowach, gdy spotkał się twarzą w twarz z 29-latkiem.

Glik nie dostał za to zagranie czerwonej kartki, ale być może sprawą zajmie się UEFA i ukarze stopera Monaco kilkumeczową dyskwalifikacją, która sprawi, że Polak opuści pierwsze mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.