SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Boniek o transferze Szczęsnego do Juventusu: Przed nim ciężki rok

Boniek o transferze Szczęsnego do Juventusu: Przed nim ciężki rok

18.07.2017, godz. 15:20
Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek foto: CYFRASPORT

Wojciech Szczęsny zostanie nowym bramkarzem Juventusu - to już pewne! Polak przyleciał do Turynu, aby podpisać kontrakt z mistrzem Włoch. Gra dla takiej drużyny to wielki zaszczyt, ale i spore wyzwanie. Szczęsny będzie musiał rywalizować z Gianluigim Buffonem, co zdaniem Zbigniewa Bońka może sprawić, że pierwszy rok Polaka w nowym klubie będzie trudny. Mówił o tym dla "Przeglądu Sportowego".

Dużo było spekulacji na temat przyszłości Wojciecha Szczęsnego, ale wszystko jest już jasne. Oficjalne konto Juventusu na Twitterze zamieściło zdjęcie z lotniska w Turynie, na którym witany jest polski bramkarz. Została tylko oficjalna prezentacja naszego bramkarza z koszulką mistrza Włoch. Według dziennikarza Sky Sports - Fabrizio Romano - "Stara Dama" zapłaciła Arsenalowi za Szczęsnego około 11-12 milionów euro.

Zobacz: Wojciech Szczęsny przyleciał do Turynu! Juventus pochwalił się zdjęciem

Szczęsny nie chciał zostać w klubie z Londynu, bo byłby zmiennikiem Petra Cecha. Ale w Juventusie też nie zagra w pierwszym składzie, przynajmniej w sezonie 2017/2018. To ma być pożegnalny rok legendarnego Buffona z Juventusem i mało kto wierzy w to, że pod koniec kariery trener Massimiliano Allegri posadzi go na ławce rezerwowych. To Szczęsny będzie zmiennikiem włoskiego bramkarza.

Zbigniew Boniek w "Przeglądzie Sportowym" mówił o trudnym początku Szczęsnego w Juve. - Na pewno czeka go ciężki rok. Ma obok kapitalnego bramkarza. Z jednej strony może się od Gigiego wiele nauczyć, ale rywalizacja z Buffonem powinna być zacięta. Wiadomo, jak mocną ma pozycję we włoskiej piłce. Wojtek będzie wprowadzany stopniowo, dostanie swoje szanse, spokojnie zagra kilkanaście meczów w sezonie - komentował prezes PZPN.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: