SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Buffon podziwia Szczęsnego. Uznał go za najlepszego bramkarza Serie A!

Buffon podziwia Szczęsnego. Uznał go za najlepszego bramkarza Serie A!

27.07.2017, godz. 17:04
Gianluigi Buffon, Juventus Turyn
Gianluigi Buffon, Juventus Turyn foto: EAST NEWS

Od lat Gianluigi Buffon jest najlepszym bramkarzem we Włoszech, ale on sam ma inne zdanie na ten temat. W samych superlatywach mówił o Wojciechu Szczęsnym, który teraz jest jego klubowym kolegą w Juventusie. Legendarny Buffon nie może się nachwalić Polaka. Uznał, że w minionym sezonie to właśnie on był najlepszym bramkarzem w Serie A!

Gianluigi Buffon w rozmowie z "La Gazzetta dello Sport" mówił przede wszystkim o końcu swojej kariery. Nie od dziś wiadomo, że sezon 2017/2018 będzie dla niego ostatnim. Zdecydował, że po mistrzostwach świata w Rosji zakończy swoją wspaniała i pełną trofeów przygodę z futbolem. - Wiedząc, że moja kariera dobiega końca, teraz jeszcze bardziej chce się cieszyć z grania i docenić piękno piłki - wyjawił 39-latek.

Zobacz: Szczęsny i Buffon już są przyjaciółmi? Wszyscy mówią o TYM zdjęciu

Choć nie chce się rozstawać ze swoim ukochanym sportem, to cieszy się z faktu, że nie zostawia Juventusu bez odpowiedniego zabezpieczenia. Jest szczęśliwy, że ktoś taki jak Wojciech Szczęsny będzie jego następną w Turynie. Jest spokojny o przyszłość "Starej Damy". - W minionym sezonie Szczęsny był najlepszym bramkarzem we Włoszech. Juventus zrobił świetny interes. Ma przed sobą wielką przyszłość i mam nadzieję, że mu pomogę - komentował Buffon.

Szczęsny najprawdopodobniej pierwszy sezon w nowym klubie przesiedzi na ławce rezerwowych, ale gdy Buffon już oficjalnie zakończy karierę, będzie mógł bronić dostępu do bramki Juventusu przez długie lata. Po rocznych treningach z mistrzem świata będzie jeszcze lepszy!

Źródło: Kamil Kacperczyk
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: