SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Chłopiec, któremu pomógł Robert Lewandowski, czuje się dobrze i wraca do domu [ZDJĘCIE]

Chłopiec, któremu pomógł Robert Lewandowski, czuje się dobrze i wraca do domu [ZDJĘCIE]

15.12.2016, godz. 11:18
Robert Lewandowski i Cyprian Gaweł
foto: Facebook

Mały Cyprian Gaweł, któremu pomógł Robert Lewandowski, przekazując 100 tysięcy złotych na kosztowną operację mózgu, czuje się dobrze. W niemieckiej klinice zdjęto opatrunki z głowy malca, a lekarze zdecydowali, że 3-latek może wracać do domu. "Wygrałem ten najważniejszy i natrudniejszy mecz!!!" - napisała w imieniu malca jego mama. Zobaczcie poruszające ZDJĘCIE.

O tej wzruszającej historii pisaliśmy kilka dni temu. Robert Lewandowski znów pokazał, że jest nie tylko genialnym piłkarzem, ale również wspaniałym i dobrym człowiekiem. Gwiazdor Bayernu Monachium odwiedził w niemieckiej klinice ciężko chorego Cypriana Gawła i - co najważniejsze - przekazał 100 tysięcy złotych na operację i leczenie chorego malca. Podarował mu również piłkę z autografem i koszulkę, w której strzelił kilka dni wcześniej gola w meczu z Atletico.
Cyprian Gaweł urodził się z padaczką, na którą nie działa żaden lek. Na szczęście udało się zebrać ok. 400 tys. złotych i mógł przejść w niemieckiej klinice kosztowną operację ratującą życie. Lekarze wycięli mu dużą część czaszki, by odciąć od reszy mózgu ognisko padaczkowe.

Operacja udała się, a chłopiec czuje się dobrze. Teraz może wracać do domu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: