SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Co dalej z Wojciechem Szczęsnym? "Nie jest tak dobry jak Petr Cech"

Co dalej z Wojciechem Szczęsnym? "Nie jest tak dobry jak Petr Cech"

29.03.2017, godz. 18:20
Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny foto: EAST NEWS

Kończy się kolejny sezon wypożyczenia Wojciecha Szczęsnego. Polski bramkarz występuje w barwach AS Roma, lecz wciąż pozostaje zawodnikiem Arsenalu. Jaka przyszłość czeka Szczęsnego? Jak do tej pory pojawiły się tylko dywagacje i opinie. Ani sam piłkarz, ani menedżer „Kanonierów” Arsene Wenger nie zabrali głosu w tej sprawie. Wątpliwości nie ma angielski dziennikarz James Benge, który w rozmowie z Wirtualną Polską podkreślił, że Polak jest słabszy od Petra Cecha.

- Mam wątpliwości czy on wróci do Arsenalu w przyszłym sezonie lub na jakimkolwiek etapie kariery - powiedział dziennikarz „London Standard”. – Polak jest dobrym bramkarzem, ale to może jego problem, ponieważ ma za duże umiejętności, żeby usiąść na ławce Arsenalu, ale nie jest tak dobry jak Petr Cech – powiedział WP James Benge.

Według Benge’a notowania Wojciecha Szczęsnego nie są w Londynie wysokie. Arsene Wenger ceni klasę reprezentanta Polski, ale pamięta jego wybryki w stolicy Anglii. Przypomnijmy, że „Szczena” został przyłapany na paleniu papierosów pod prysznicem po ligowym meczu z Southampton w 2015 roku. Od tamtego czasu francuski szkoleniowiec przestał na niego stawiać i bramkarz postanowił odejść.

W Rzymie występuje już drugi sezon z rzędu i jest ulubieńcem włoskich działaczy oraz rzymskiej publiczności. Jego występy stoją na wysokim poziomie. Wystarczy dodać, że w bieżących rozgrywkach już dwunastokrotnie zachowywał czyste konto. Nie wiadomo jednak, gdzie Szczęsny będzie kontynuować swoją karierę? Czy wróci walczyć o miejsce w bramce Arsenalu, czy zostanie na dłużej w „Wiecznym Mieście”, a może obierze całkiem nowy kierunek?

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: