SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna polacy za granicą Liga Mistrzów: Dlaczego Robert Lewandowski nie gra z Realem?

Liga Mistrzów: Dlaczego Robert Lewandowski nie gra z Realem?

12.04.2017, godz. 19:40
Robert Lewandowski trzyma się za kontuzjowany bark
Robert Lewandowski trzyma się za kontuzjowany bark foto: EAST NEWS

Dlaczego Robert Lewandowski nie zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt? Polski napastnik miał być główną bronią mistrzów Niemiec w walce z "Królewskimi", ale wyeliminowała go kontuzja barku. Lekarze starali się jak mogli, ale stwierdzili, że nie ma sensu ryzykować pogłębienia urazu.

Robert Lewandowski odniósł kontuzję w meczu ligowym z Borussią Dortmund. Gdy mijał bramkarza w polu karnym, ten nieprzepisowo złapał Polaka i spowodował jego upadek. "Lewy" niefortunnie wylądował na barku i choć zdołał wykorzystać "jedenastkę", to chwilę później musiał opuścić boisko. Na jego twarzy widać było grymas bólu.

Wtedy Bayern bagatelizował sprawę i twierdził, że Lewandowski na pewno zagra z Realem, ale dodatkowe badania i treningi kazały zweryfikować te słowa. Polak nie zdołał dojść do pełnej sprawności, a lekarze nie chcieli ryzykować. Mogli podać polskiemu napastnikowi środki przeciwbólowe, ale to nie jest dobre rozwiązanie na końcówkę sezonu. Kontuzja barku mogła się pogłębić i sprawić, że Lewandowski opuści najważniejsze tygodnie.

Trzeba pamiętać, że rywalizacja Bayernu z Realem w Lidze Mistrzów to dwumecz. Wypoczęty Polak może się przydać w rewanżu na Santiago Bernabeu.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: